Hatay parkları dökülüyor…

21 Ağustos 2014 Perşembe, 11:05

Büyükşehir statüsünün uygulanmasıyla birlikte Hatay Valiliğinin ilçe belediyelerine bakımını bıraktığı parkların hallerinin içler acısı…

Büyükşehir Belediye Meclisinin, parkların paylaşımı üzerinde karar vermemesinden dolayı devreye geçen Hatay Valiliği görülmemiş bir kararla ve Hatay Büyükşehir Belediyesini tamamen devre dışı bırakarak parkları  ilçe belediyelerine devretti.Hatay valiliği, Parkların bakımını ilçe belediyelerine devretti, ama gelsin görsün ki parkların hali perişan.

Hatay Valiliği’nin 18 Temmuz tarihinden itibaren Hatay Büyükşehir Belediyesini saf dışı bırakarak İlçe belediyelerine bakımını devrettiği parkların ve yeşil alanların içinde oturulamayacak halde.

Antakya Belediyesinin Ramazan Bayramı öncesinde Belediye parkında yaptığı biraz da gösteri kokan çalışmasının ardından belediye parkından da elini eteğini çektiği de dikkatlerden kaçmıyor.

Şelale parkı, DSİ Parkı, Atatürk Parkı gibi büyük parklar başta olmak üzere kent genelindeki parklarda çocuk oyun grupları aydınlatma direkleri, lambaları, bankları, çöp kovaları kırık dökük halde. Süs havuzları çalışmaz durumda.Çimleri ve bitkileri kurumuş.

Parkları bu halde görmekten mutsuz olan vatandaş ise, Hatay Valiliğinin kararını yeniden gözden geçirmesini istiyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz