Hatay kMM Cumartesi günü toplanıyor…

05 Haziran 2014 Perşembe, 23:04

Moderatörler: “Av. ECEM DOĞRU ve Av. ÖNDER PARLAKYILDIZ”

Her ayın ilk Cumartesi günleri düzenli şekilde 6 yıldan beri toplanan Hatay küçük Millet Meclis, Haziran dönemi toplantısını yarın(07-06-2014) yapıyor. Hatay KMM’nin yarınki toplantısına Moderatör olarak Av. Ecem Doğru ile Av.  Önder Palakyıldız katılıyor. Bu görevi 6 yıl süreyle yürüten Av.Ekrem Dönmez ise bu görevi bırakırken, yarınki toplantıda dinleyici sıralarında oturacak.

Yarınki toplantı öncesi açıklama yapan Hatay KMM’nin yeni moderatör ve düzenleyicilerinden Av.Ecem Doğru, toplumsal sorumluluklar ve eksiklikler olduğu bilinci içinde yola koyulduklarını, mevcut sivil toplum kuruluşları ile yerel yöneticileri buluşturma misyonunu en iyi şekilde yerine getirerek sorunlara çözüm noktasında katkı sunmak istediklerini kaydetti.

KMM Modiratörve düzenleyicilerinden Av.Önder Parlakyıldız da, Antakya ve Defne İlçeleri başta olmak üzere Hatay’da yaşayan değişik dil-din, mezhep ve inançtan insanların bugüne kadarki barış-hoşgörü yaşam tarzına destek olma, kentin gelişimine birlikte katkıda bulunmak istediklerini belirtti. Hatay KMM düzenleyicisi ve ilimizdeki organizasyon sorumlusu Av.Ekrem Dönmez ile birlikte iki yeni moderatör  düzenleyici Av. DOĞRU ile Av.PARLAKYILDIZ dün Hatay Gazeteciler Cemiyetini ziyaretle Başkan Vekili Zafer Sarı ile görüşerek, basına yarınki toplantı ile ilgili bilgi verdiler.

Hatay Küçük Millet Meclis’inde sunumu bundan böyle genç  Avukatlar Ecem Doğru ile Önder Parlakyıldız yapacak.

Kurulduğu günden beri sunumu yapan Avukat Ekrem Dönmez, bundan böyle Hatay Küçük Millet Meclisi toplantılarının Av. Ecem Doğru ile Av. Önder Parlakyıldız’ın çabalarıyla sürdürüleceğini söyledi.

Gazetemize ulaştırılan haberle görevi genç arkadaşlarına devrettiği için bir nevi veda eden Ekrem Dönmez, Hatay Küçük Millet Meclisi’ne verdiği destekten ötürü Antakya basınına teşekkür etti.

Hatay Küçük Millet Meclisi’nin yine her ay’ın ilk cumartesi günü toplanacağını kaydeden görevi devre alan genç Avukatlar Ecem Doğru ile Önder Parlakyıldız, Ekrem Dönmez’in bıraktığı yerden bayrağı daha yükseklere çıkarmak için çaba göstereceklerini, yine geçmişte olduğu gibi bundan sonra da yine yerel Basın’ın desteğini beklediklerini ifade ettiler.

Hatay KMM’nin yarınki toplantı gündemi konuları da şöyle aktarıldı:

Genel konu: Soma’nın ardından iş sağlığı ve iş güvenliği

Yerel: Asi Nehri, kuraklık ve su sorunu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz