Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Hatay Huzur Merkezidir…

14 Nisan 2010 Çarşamba, 11:23
Hatay Huzur Merkezidir…

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Kutlu Doğum Komitesi Hatay ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu başkanlığında Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.
 
Ziyarette konuşan ıl Müftüsü Sinanoğlu, her yıl tüm yurtta olduğu gibi Kutlu Doğum Haftasını Antakya merkezde ve ılçelerinde büyük bir coşkuyla kutladıklarını söyledi.ıl Müftüsü Sinanoğlu haftayla ilgili olarak Vali Lekesiz’e davetiye verdi.Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz de konuşmasında, dünya haritasına bakıldığı zaman Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın çok enteresan bir konumu olduğunu belirterek, “Türkiye gerçekten sadece Asya ile Avrupa arasında birçok medeniyetler arasında şeklenmiş bir köprü değildir. ışin esasına bakarsak, Türkiye coğrafi bir köprü olmanın ötesinde hem kıtalar arasında, hem de medeniyetler açısından, aynı zamanda sosyal, siyasal ve kültürel bir köprüdür” dedi.
 
 
Türkiye’nin içerisinde şöyle Hatay’ın konumuna bakıldığında, Hatay‘ın da hem coğrafi bir köprü, hem de coğrafi köprü olmanın ötesinde farklı medeniyetler arasında böylesi sosyal, siyasal ve kültürel bir merkez olduğunu gördüklerini belirten Vali Lekesiz, ”Tarih boyu böyle olmuştur. Hatay, günümüz itibariyle hepimizin de bildiği gibi gerçekten insanımızın, farklı dinlerin, farklı inançların huzur ve barış içerisinde yaşadığı çok önemli bir kenttir. Bunu hep sıklıkla vurguluyoruz ve paylaşıyoruz. Bu güzel şeyleri defalarca ve binlerce kez söylemekten usanmamamız gerekir, bunlar önemlidir. Burası bir huzur merkezidir. Tüm insanlığa kinin, nefrettin, şiddettin yaygınlaştığı dünyamızda, Hatay’daki Hatay’ımızın bu barış ortamına çok ihtiyaç vardır. Birçok barış ve demokrasi açılımları açısından Hatay canlı yaşayan, gerçek bir modeldir. Dolayısıyla Hatay’dan alınacak çok şeyler olduğunu her vesileyle, her fırsatla kamuoyuyla paylaşmaya çalışıyorum.
 
Bugünden başlayan ve Pazar günü akşamına kadar devam edecek Kutlu Doğum haftasıyla ilgili organizeyle ilimizde var olan barış ortamına daha da huzur ve barış getirmesini diliyorum. Gerçekleştireceğiniz etkinliklere şimdiden teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz