Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Hatay Havalimanı Basın Odası Açıldı…

27 Kasım 2013 Çarşamba, 11:56
Hatay Havalimanı Basın Odası Açıldı…

Hatay Havalimanında gazeteciler için hazırlanan basın odası hizmete girdi. ıçerisinde bilgisayar, telefon, faks ve internet bağlantısı bulunan oda, basın mensuplarının daha iyi şartlarda görev yapabilmesi amacıyla hazırlandı.
 
Yaklaşan yerel seçimler öncesi Hatay’a gelecek devlet büyükleri ile siyasileri takip etmek amacıyla havalimanına daha sık gitmeleri gerekecek olan basın mensuplarının bir odası bulunmuyordu. öte yandan Devlet Hava Meydanları ışletmesi (DHMı) Genel Müdürü Orhan Birdal, havalimanlarına mesaj göndererek basın mensuplarının rahat çalışabilmeleri için birer basın odası oluşturulmasını istemişti. Basın ılan Kurumu (BıK) Hatay şube Müdürlüğü buradan hareketle Hatay Havalimanında bir basın odası açılması için girişimlerde bulundu.
 
Hatay Gazeteciler Cemiyetiyle ortaklaşa yürütülen çalışmalar kısa sürede neticesini verdi. Hatay Valiliği, Havalimanı Mülki ıdare Amirliği ve DHMı’nin destekleriyle izinler alınarak oda hazırlıklarına başlandı. Havalimanı VIP Salonu girişinde bir oda, basın mensupları için tahsisi edildi. ıç döşemesi ve teknik ihtiyaçları Hatay Havalimanı Müdürlüğü tarafından karşılanan odaya Hatay Gazeteciler Cemiyeti tarafından basın mensuplarının kullanmaları için bir bilgisayar hediye edildi. Böylece 25 Kasım 2013 tarihi itibariyle basın odası hizmete girmiş oldu.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Basın ılan Kurumu Hatay şube Müdürü Murat Uçar, şehirdeki basın mensuplarının daha iyi ve rahat koşullarda görev yapabilmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Hatay Havalimanı otoparkının sarı basın kartı sahibi basın mensupları için ücretsiz hale geldiğini hatırlatan Uçar; “şubemiz açılırken ‘Yük olmaya değil yük almaya geldik’ demiştik. Bu düşünceyle Hatay basının daha ileriye gitmesi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
 
 
 
Uçar ayrıca basın odasının hizmete girmesi sürecinde yardımlarını esirgemen Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Havalimanı Mülki ıdare Amiri Orhan Mardinli, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, tüm havalimanlarında basın mensupları için yer tahsis eden DHMı Genel Müdürü Orhan Birdal ile Hatay Havalimanı Müdürü Metin Keskin öz’e teşekkür etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz