Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Hatay Halkevleri’nden Futbol Turnuvası

26 Nisan 2014 Cumartesi, 12:21

Hatay HALKEVLERİ girişimi ile geçen yıl yaz aylarındaki Gezi protestoları sırasında öldürülen Antakyalı üç genç “Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert ve Ahmet Atakan”ın anısına Futbol Turnuvası düzenliyor.
 
Halkevleri heyeti adına Turnuva ile ilgili bilgi veren Başkan Mahir Mansuroğlu, Haziran isyanında yitirdikleri kardeşlerinin anısını yaşatmak üzere bu turnuvayı düzenlediklerini belirterek; “Ahmet’in gülen yüzü, Ali İsmail’in neşesi, Abdullah’ın umudu ve en önemlisi de, üçünün ortak aklı, bin bir emekle kurulan kütüphaneyle birlikte yaşıyor” dedi.
 
Mansuroğlu;“Ahmet’in, Ali’nin ve Abdullah’ın arkadaşları, sevenleri ve yoldaşları olarak yeni bir heyecana bıraktık kendimizi. Güneyin Üç Fidanını yarınlara taşımak için bu sefer Futbol Turnuvası örgütlüyor, oluşturacağımız takımlarla Haziran İsyanına damga vuran Renklerin Kardeşliğini sahalara taşımayı hedefliyoruz.
 
10 Mayıs 2014 gününe kadar 16 yaş üstü herkesin katılabileceği turnuvanın ilk maçı 18 Mayıs Sümer Halı Saha’da oynanacak.
Bugüne kadar Beşiktaş-Halkın Takımı, Fenerbahçe-Sol Açık, Galatasaray-Tek Yumruk, Gençlerbirliği-Kara Kızıl, Ankaragücü-Sokak, Mülkiye spor, Eskişehir-Uni Es ES ve Adanademirspor-Şimşekler Taraflar gruplarının destekleme kararı aldığı turnuvaya spor yazarları ve hakemlerde destek veriyor.” Şeklinde konuştu.
 
HGC’deki basın toplantısında, düzenledikleri Futbol Turnuvası’ndaki amaçlarının, bir araya gelen genç kardeşler arasında dayanışma, paylaşma duygusuna katkı sunmakla birlikte, Haziran isyanında yitirilen canların da anısını yaşatmak olduğunun altını çizen Halkevleri Başkanı Mahir Mansuroğlu, şu bilgileri verdi:
 
“Turnuvamızın ilk maçını ve ödül törenini kitlesel bir gösteriyle gerçekleştirmek istiyoruz. Bu nedenle 18 Mayıs günü oynanacak ilk maçta Taraftar gruplarının temsilcilerini kentimizde misafir ederek Antakya’dan Türkiye’ye ortak mesaj vermek istiyoruz.”
 
Turnuvaya Hatay’ın her ilçesinden, mahallesinden katılım beklediklerini söyleyen Halkevleri Başkanı Mahir Mansuroğlu, Düzenleme Komitesi’nden her türlü bilginin alınabileceğini hatırlattı ve  Komite Üyeleri ile iletişim numaralarını şöyle aktardı:
 
Defne Bölgesi için:  Zafer Atakan 0538 528 54 20
 
Antakya Bölgesi için:  Gürkan Korkmaz 0532 163 03 88
 
Samandağ Bölgesi için:  Cihan Çiçek 0507 774 75 67
 
İskenderun Bölgesi için:  Caner Sönmez 0538 378 18 93”
 
Düzenleme Komitesi üyesi, aynı zamanda Halkevleri Başkanı olan Mahir Mansuroğlu,18 Mayıs’ta Sümerler Halı Saha’da başlayacak Turnuva’ya ilişkin konuşurken; spor yazarları, hakemler, antrenörler, beden eğitim öğretmenleri, taraftar sözcüleri ve yitirilen kardeşlerin ailelerinden oluşan Düzenleme Komitesi’nin belirlediği Turnuva teknik koşullarıyla ilgili de bilgiler verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz