Hatay Halkevi’nden Yaz Okulu

19 Temmuz 2014 Cumartesi, 17:26

Hatay ‘da Yaz Okulları İlk Haftayı Geride Bıraktı,

Çocuklar Yaz Okulunun Haberini Yaptı

Halkevleri tarafından, “fidanlar özgürce ağaç olsun” diyerek; bu yıl Hatay da üçüncüsü düzenlenen yaz okulları, Büyük Park’a yapılan doğa gezisi ile ilk haftasını geride bıraktı.

Gazetecilik atölyesine katılan çocuklar yaptıkları geziyi tüm Türkiye ile paylaşmak üzere, ilk haberini de yapmış oldu.

 Yaz okulu öğrencilerinden Ela Uygun ve Melisa Aydın’ın haberi şöyle:

 “Halkevleri Yaz Okulları İlk Haftasını Geride Bıraktı”

 Hatay halkevi ve Ahmet Atakan kütüphanesinde 14 Temmuz günü başlayan ve bir hafta sürecek olan yaz okulunun öğrencileri 18 Temmuz Cuma günü doğa gezisine katıldı. Şehrin  en eski ve en büyük parkı olan “Büyük Park’a yapılan doğa gezisi ile çocuklar, hem bir arada hareket etmeyi hem de yaşadıkları şehrin tarihi öğrenmiş oldu.

 Sabah saat 9:00 da Hatay halkevinde ve Ahmet Atakan kütüphanesinde bir araya gelen çocuklar yürüyerek büyük parka geldi. İki okulun öğrencileri park girişinde buluştu ve birbirleri ile tanıştı. Tanışmanın ardından doğa gezisi eğitmeni Erdal öğretmen, çocuklara Büyük Park’ın tarihini anlattı. Ardından ise, 52 dönümlük arazi üzerinde kurulu bu park içinde bulunan küçük hayvanat bahçesi ziyaret edildi. Tavus kuşunu gören öğrencilerin şaşkınlığı ise görmeye değer, komik bir anı olarak kaldı.

 Hayvanat bahçesinden sonra oyun parkına gelen çocuklar burada unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları  Beden Eğitimi Öğretmeni Cafer hoca ile birlikte öğrenmiş oldu. Kısa sürede oyun parkı boşaldı ve herkes, “mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım,” gibi oyunları oynamaya daldı.

 Üç saat süren bu gezi ile çocuklar, eğlenceli oyunlar oynayıp, birlik içinde bir gün geçirmiş oldu.

14 temmuz günü başlayan, Hatay Halkevi ve Halkevleri Ahmet Atakan Kütüphanesi’nde 19 gönüllü öğretmen ve 100 öğrenci ile yapılan yaz okulları 10 ağustosta sona erecek. Yaratıcı İşler, Eğlenceli Bilim, Felsefe Treni, Yaratıcı Drama, Resim, Heykel, Eğlenceli Coğrafya, Gazetecilik, Modern Dans, Arapça, İngilizce Ve Satranç atölyelerinin yapıldığı okulda çocuklar her hafta bir saatte yüzme dersi alacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz