Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Hatay esnafı zor durumda…

31 Aralık 2014 Çarşamba, 12:56

Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (HESOB) Başkan Yardımcısı ve İskenderun Esnaf Odaları Başkanı Uğur Fırat, Ortadoğu ve sınırda yaşanan olayların Hatay esnafını olumsuz etkilediğini söyledi.

Fırat, 2014 yılını değerlendirdiği açıklamasında, Suriye’de yaşanan olayların sınır ticaretini etkilediğini ve iç piyasada durgunluğa neden olduğunu belirtti. 2014’ten beklentilerin büyük bir bölümünü esnaf ve sanatkârlar olarak alamadıklarını dile getiren Fırat, “ Yapılması gerekenler yapıldı mı elbette yeterli değil. AVM’lerin şehir içerisine açılması, bunun yanında bankaların, postanelerin altın satması, küçük esnafın her geçen gün erimesine neden olmuştur.” dedi.

Esnaf ve sanatkârların sorunlarının çözümü için en üst düzeyde çaba sarf ettiklerini dile getiren Fırat, “İskenderun’un kanayan yaralarından olan sanayinin taşınması için gerekli girişimler de bulunduk. Sitenin Çankaya’daki otoban üzerine taşınması noktasında hem fikre varılmıştır. Önümüzdeki günlerde inşallah bunu da gerçekleştiririz.” ifadelerini kullandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz