Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Hatay Değişim Sürecinde…

11 Mayıs 2009 Pazartesi, 09:06
Hatay Değişim Sürecinde…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, sağlıktan eğitime, ulaşımdan alt yapı hizmetlerine kadar potansiyeli çok olan Hatay’ın ciddi bir dönüşüm ve değişim içerisinde olduğunu belirtti.
 
Ergin, Antakya özel Mozaik Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, vatandaşları mutlu ve memnun etmenin herkesin ortak amacı olduğunu söyledi. Hatay’ın yapılan hizmetlerle bir dönüşüm içerisinde olduğunu ifade eden Ergin, şöyle devam etti:
 
”Kentimizde bir zamanlar sayılı hastane vardı. Ancak şuan da yapılan yatırımlarla bu sayı arttı. şuan geldiğimiz noktada potansiyeli çok olan kentimiz ciddi bir dönüşüm ve değişim içerisindedir. Edirne’den Antakya merkeze gelinceye kadar otoyol ve bölünmüş yollarımız var. Yine aynı şekilde Antakya’dan Avrupa’ya kadar bölünmüş yol ve otoyollarla gitme şansına sahibiz. Kentimizde hava ulaşımı da sağlanmış durumda. şuan ıstanbul başta olmak üzere Ankara ve KKTC’ye uçaklarımız var. ıhalesi yapılan havaalanı terminal binamız da bir yıl gibi kısa bir sürede hizmete girecek.” Ergin, Antakya-Samandağ yolunun bölünmüş yol olarak yapım ihalesinin yapıldığını, Antakya-Reyhanlı ve Kırıkhan-Hassa yollarının da kısa süre sonra ihalesinin yapılacağını hatırlatarak, amaçlarının vatandaşları mutlu etmek olduğunu kaydetti.
 
MıROğLU: SAğLIK HıZMETı, ıNSANA VERıLEN DEğERıN öLçüSüDüR
 
Hatay Valisi Nusret Miroğlu da, kentte sağlık hizmetinin yapılmasının insana verilen değerin bir ölçüsü olduğunu ifade ederek, ”Vatandaşlarımıza en iyi hizmetin verilmesi için sağlıkta kalite yarışının olmasını istiyoruz. çünkü sağlık insanların olmazsa olmazıdır” diye konuştu. ıl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez ise, kent genelinde 8 özel hastanenin ve toplam 407 yatak kapasitesinin bulunduğunu, amaçlarının iyi bir anlayışıyla herkese eşit şekilde sağlık hizmeti vermek olduğunu söyledi. özel Mozaik Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Büyükaşık, 10 kadın doğum, 6 çocuk polikliniği ile hastanelerinin 46 yatak kapasitesine sahip olduğunu kaydetti. Büyükaşık, yaklaşık 7 bin 328 metre kare kapalı alana sahip hastanelerinde 3 ameliyaşane ve doğumhane bulunduğunu sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından Adalet Bakanı Ergin, AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda hastanenin açılışını yaptı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz