Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Hatay Çok Daha Fazlasını Hak Ediyor

19 Temmuz 2012 Perşembe, 10:46
Hatay Çok Daha Fazlasını Hak Ediyor

Vali Lekesiz, “ılimizin sayısız enlerinin daha iyi bilinmesi için, tüm kurum ve kuruluşlarımızla hep birlikte buna katkıda bulunmamız gerek.

Hatay Türkiye’ye bilindiğinden çok daha fazla katkısı bulunan bir il ve şu andaki tanınırlığından çok daha fazla tanınmayı hak ediyor”

AA

ıl ıdare şube Başkanları toplantısı, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’in başkanlığında yapıldı.

Lekesiz, özel bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Hatay’ın Türkiye’ye bilindiğinden çok daha fazla katkıda bulunan bir il olduğunu ve şu andaki tanınırlığından çok daha fazla tanınmayı hak ettiğini ifade etti.

Hatay’ın değerlerinin önce ilin idarecileri olarak kendilerinin bilmesi gerektiğini belirten Lekesiz şunları kaydetti:

“Logomuzu Kullanalım”

“Hatay, Türkiye’de 81 il içerisinde toplam vergi gelirlerine yaptığı katkı açısından 8. sırada.

ılimizin sayısız enlerinin daha iyi bilinmesi için, tüm kurum ve kuruluşlarımızla hep birlikte buna katkıda bulunmamız gerek.

Bu çerçevede ilimizin tanıtımına yönelik bir il logosu olsun istedik. ılimizin tanıtımına yönelik olarak yürütülen çalışmalardan biri de budur ve önemlidir.

Hataylıların bir çatı altında toplanmasına, aidiyet duygusunun gelişmesine katkıda bulunur.

Hatay yaklaşık 150 ülkeye ihracat yapan bir il. özel sektörü de güçlü. özel sektör de bu logoyu kullanmaya istekli ve kullanmaya da başladı.

çeşitli organizasyonlarda ve yazışmalarda logomuzu kullanalım. Dünyanın neresinde olursa olsun insanlar bu logoyu gördüğünde Hatay’ı tanırlar.”

Lekesiz, yaklaşık 2 yıl önce profesyonel bir şekilde hazırlatılan il logosunun, 8 logo arasından Hatay halkının oylarıyla belirlendiğini, logonun nasıl kullanılacağına ilişkin bilgilerin ise Valilik Web sitesinde yer aldığını kaydetti.

Toplantıda, Hatay Halk Sağlığı Müdürü Sebahattin Yıldırım, Talasemi ve Orak Hücreli Anemi (Akdeniz Anemisi) hakkında katılımcılara ayrıntılı olarak bilgi verdi ve ilde bu hastalığın sıfırlanması ile ilgili olarak Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) işbirliğinde yürütülen çalışmaları anlattı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık ıl Müdürü Aydın Tüfekçi de “Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı” kapsamında son bir aylık süreçte yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Türk Telekom Hatay ıl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcıları, ıl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve ıl ıdare şube Başkanları katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz