Savaş su kesintilerinden Tedaş’ı sorumlu tuttu…

11 Ağustos 2014 Pazartesi, 18:18

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlı’ya bağlı mahalleleri ziyaret edip, sıkıntıları yerinde dinledi ve çözüm yolları aradı. Mahalle sakinleri Başkan Savaş’a, çöp, sinek ve haşere ilaçlaması görevini yerine getirmeyen ilçe belediyesinden şikayetçi oldu.

 

CHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz, CHP Parti Meclis Üyesi Nihat Matkap, CHP Reyhanlı İlçe Başkanı Tamer Apiş ile birlikte 10’dan fazla mahalleyi gezen Başkan Savaş, hemşehrileri ile bir araya gelip sıkıntıları dinledi ve sıkıntıların çözümü adına fikir alışverişinde bulundu.

 

Sokaklarındaki çöplerin en az bir haftadır alınmadığından yakınan Reyhanlı’da ikamet eden mahalleli,  çöplerin toplanmamasıyla birlikte oluşan pis kokudan dolayı çok fazla böcek ve sineğin türediği ve bununla birlikte ilaçlama yapılmadığı konusunda dert yandı. Mahalleli ayrıca ortada bırakılan pisliklerin sıcakların da etkisiyle hastalıklara yol açabileceği konusunda da endişelenirken çöp konteynırlarının yetersizliğine de dikkat çekti.

 

Vatandaşların sıkıntılarını not aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, Çöplerin toplanması, Sinek ve haşere ilaçlamasının ilçe belediyesine ait olduğunu hatırlatarak, Ana yolların bakımı, içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon, itfaiye, mezarlık işleri, ulaşım gibi çalışmaların Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunun altını çizdi.

 

Son zamanlarda TEDAŞ tarafından yapılan elektrik kesintilerine ve bu elektrik kesintileri yüzünden suyu verme de aksaklıklar yaşandığına dikkat çeken Başkan Savaş “Bütün hafızaların küçük bir çipte toplandığı bir dünyada yaşıyoruz. Hatay’da ki bütün su kuyularının küçük bir çipte toplanır ki siz buraları doldurmadan elektriği kesebilirsiniz. Biz burada elektrik kesintisini yapan müesseseyi sıkıntıya sokmuyoruz. Hatay halkı bu elektrik kesintilerinden sıkıntıya düşüyor. Bu sıkıntıları gidermek hepimizin görevidir” dedi.

 

Hatay’da elektrik kesintilerinin bu sıklıkla olmaması durumunda ilçelerin hiçbirinde su sıkıntısının olmayacağına dikkat çeken Başkan Savaş, “HATSU’ya ilçe belediyelerinden devredilen borçların ödenmemesini bahane ederek HATSU binasında TEDAŞ tarafından yapılan elektrik kesintilerini iyi niyetle açıklanacak bir tarafı yoktur. Biz hiçbir kurumun su borcundan dolayı suyunu kesmiyoruz. Biz yeni kurulan bir kurumuz emeklemeden koşamayız” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz