Hatay Barosu, halkın yanında olduğunu açıkladı…

Hatay Barosu Başkanlığı, bir bildiri yayınlayarak, Türk Lirası’nın yabancı paralar karşısında her saniye değer kaybetmesini, ‘Altın, Dolar ve Euro’da yaşanan yükselişi ve buna bağlı artan fiyatları kaygıyla izlediğini duyurdu.

Halkın, yoksullaşmaya karşı hak arama mücadelesinde yanlarında olunacağı mesajı da verilen Hatay Barosu Yönetim Kurulu açıklaması şöyle:

“Hepinizin bildiği gibi, pandemi öncesinde de varlığını fazlasıyla hissettiren ekonomik kriz, pandemi ile birlikte bugün tüm meslek gruplarının, ama en çok da işçi, ev kadını, öğrenci ve esnafın, kısaca emekçilerin hayatındaki yoksulluğu derinleştirmiştir.

Markette, çarşıda, pazarda, ulaşımda, temel tüketim malzemeleri başta olmak üzere, en temel hak olan Sosyal Devlet gereği koşulsuz ve tamamen ücretsiz olması gereken eğitim giderlerinde, sağlıkta, hak arama mercilerinde her kaleme yapılan zamlar, yaşamı her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Rakamlar ile büyüdüğü söylenen ülke ekonomisindeki büyümeden işçilere, emekçilere, öğrencilere pay düşmüyor. Ülkedeki yoksulluk her gün daha da derinleşiyor.

‘Barınamıyoruz’ diyen öğrenciler, ‘geçinemiyoruz’ diyen emekçiler ile aynı kaygıyı taşıdığımızı, halkın hak arama mücadelesinde yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir