Hatay Barosu 71 yaşında…

25 Aralık 2014 Perşembe, 11:54

Hatay Barosu’nun Kuruluşunun 71. Yıl Dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.
Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez ve avukatlar Antakya Cumhuriyet Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sundu ve saygı duruşunda bulundu.

Dönmez, törende gazetecilere yaptığı açıklamada, Hatay Barosu’nun kuruluşundan bu yana hak ve özgürlüklerin teminatı, insan hakları savunucusu olma yolunda bugüne kadar düzgün bir çizgi izlediğini belirtti.

Bundan sonraki süreçte de Hatay Barosu’nun insan haklarının, hukukun üstünlüğünün, demokrasinin gelişimi için yoluna devam edeceğini ifade eden Dönmez, şöyle devam etti:

“Bu süreç içerisinde insan hakları, hukukun üstünlüğü yolunda canını yitirmiş meslektaşımız var. Bu noktada en son örneğini Gaziantep’te avukat İsmail Akkaya’nın kendi ofisinde öldürülmesi sırasında da yaşadık. Dolayısıyla biz insanların haklarının savunulması noktasında avukatlar kutsal bir görev görüyoruz. Hatay Barosu da kuruluşundan bu yana bu çizgiyi devam ettirdi. Demokrasi bizim için lazım. Yaşam standardımızı yükseltmek için her şekilde ihtiyacımız olan bir kavram ve özgürlük başkasının duymak istemediği şeylere katlanabilmektir. Bu noktada ülkede bunu kurgulayabilmişsek yol almışızdır demektir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz