Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Hatay ASKF’nin 20. Kuruluş yıldönümü

21 Temmuz 2011 Perşembe, 09:53
Hatay ASKF’nin 20. Kuruluş yıldönümü

Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Mehmet öztürk, kulüplerin daha iyi koşullarda spor yapmaları için çaba gösterdiklerini söyledi. 
 
 
 
 
öztürk,  yaptığı açıklamada, ASKF’nin kentte 20 yıl önce kurulduğunu, kendisinin kurucu başkanlığının yanı sıra 20 yıldır görevini en iyi şekilde sürdürdüğünü kaydetti. 
 
 
 
24 Temmuz Pazar günü 20. kuruluş yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını belirten öztürk, şöyle devam etti: 
 
 
 
 
”20 yıldır kulüplerin daha iyi koşullarda spor yapmaları için çaba gösteriyoruz. Amatör spor kulüpleri, adı üzerinde gönüllü ve fedakar yöneticilerin çabasıyla faaliyetlerini sürdürmektedirler.
 
Kulüplerin lisans işlemleri, faaliyetleri, tesis sorunun en iyi şekilde çözmeye çalışıyoruz. Bu konuda Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Gençlik ve Spor ıl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu ile ilçe ve belde belediye başkanlarından büyük destek görüyoruz. Yerel yöneticilerin desteğini asla inkar edemeyiz. 
 
Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmanın en iyi yöntemi spor yapmalarını sağlamaktır. Son yıllarda futbolun yanı sıra salon sporlarında da lisanslı sporcu sayasında önemli artış var. Hedefimiz bölgemizden yetenekli sporcuları milli takımlara kazandırmaktır.” 
 
 
öztürk, Mali Müşavirler Odası’nda yapılacak ”Başkanlar Kurulu” toplantısına 79 kulüp başkanı ve yöneticilerinin katılmasını beklediklerini, ayrıca aynı gün kura çekimi yapılacağını ve il tertip komitesi seçimleri olacağını da sözlerine ekledi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz