Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Hatay’ a yeni vali atandı…

12 Haziran 2009 Cuma, 21:06
Hatay’ a yeni vali atandı…

Edirne Valiliği görevini yürütmekteyken 27 Nisan 2008 tarihli kararname ile Hatay Valiliğine atanan ve ilimiz Hatay’daki görevine 15 Mayıs 2008 tarihinde başlayan Nusret Miroğlu merkeze alındı. Hatay Valisi Nusret Miroğlu’nun yerine Amasya Valisi M. Celalettin Lekesiz atandı. Hatay’da sadece bir yıl görev yaptıktan sonra görevden alınarak merkez valiliğine çekilen Nusret Miroğlu hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta izne ayrılmıştı.
 
LEKESıZ KıMDıR?
 
 ılimiz Hatay’ın yeni Valisi M. Celalettin LEKESıZ 1962 Yozgat – Yerköy doğumludur. ılk, orta ve lise öğrenimini Yerköy’de yaptıktan sonra, 1986 yılında Ankara üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Kırşehir Valiliği’nde Kaymakam adaylığı yaparak Mülki ıdare Amirliği mesleğine girdi. 1988 yılında bir yıl süre ile ıngiltere’de ıngilizce Dil Eğitimi aldıktan sonra 1990 yılından itibaren sırasıyla Tefenni (Burdur), Köprübaşı (Manisa), Yusufeli (Artvin) ve Divriği (Sivas) Kaymakamlıkları yaptı.
 
Daha sonra ıçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı şube Müdürlüğü, Araştırma Planlama Koordinasyon Kurulu Başkanlığında Daire Başkanlığı, Mahalli ıdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Teftiş Kurulu Başkanlığında Mülkiye Müfettişliği ve Mülkiye Başmüfettişliği, Personel Genel Müdürlüğü görevlerini yaptıktan sonra 18 /07 / 2005 tarihli kararname ile Amasya Valiliğine atanmış ve o tarihten bu yana Amasya valiliği görevini yürütmekteydi.
 
BüROKRASı DüşMANI
 
ılk Valilik görevine atandığı Amasya ilinde bu görevini 4 yıldan bu yana sürdürmekte olan M. Celalettin Lekesiz’in bürokrasiye karşı ciddi çalışmaları var. Görev yaptığı yerlerde bürokrasiyi azaltmak için çalışmalar yapan Lekesiz, bürokrasinin azaltılması Konusunda ınceleme ve Araştırma Raporları bulunuyor. Lekesiz’in ayrıca Yönetim Psikolojisi Kursu, çağdaş Yönetim ve Yönetim Teknikleri ile Yönetimde ıletişim Kursu, Verimlilik, ış Basitleştirme ve ış Dağıtım Teknikler Kursu, üst Düzey Liderlik Kursu, Hafıza Geliştirme ve Beyin Kullanımı Kursu, ıl ve ılçenin gelişme Planının Yapılması Kursu, Windows 95 Paket Programı Kursu ve ınsan Hakları gibi Seminerlerede katılmış bir isim. çalıştığı ıllerin Valilerinden, Turizm Bakanından ve ıçişleri Bakanından çeşitli ödüller alan Celalettin Lekesiz, Zehra Lekesiz ile evli olup 3 çocuk babasıdır. ıyi derecede ıngilizce bilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz