Hatay 112’den başarılı kurtarma operasyonu…

11 Ağustos 2015 Salı, 17:44

Arsuz’un  Avcılar suyu Peri Çayı mevkisinde serinlemek  için suya giren 3 gençten birisi yaklaşık 3 metre yüksekten suya atlayarak kayalığa çarpması  sonucunda diz kapağında kırık oluşan genç, 112’nin uzun uğraşları sonucu kurtarıldı.

 

Bölge de daha önce meydana gelen sel yüzünden nehir kenarındaki yolun kapanmış olması sebebi ile yaklaşık 3 km boyunca yürüyen 112  ekipleri olay yerine ulaşarak yaralıya müdahale ettiler. Bölgenin uzaklığı ve kurtarma ekiplerinin gecikmesi, 112 ekibini kendi imkânlarıyla çözüm bulmaya zorladı.

Kırık bacağı sabitlenen ve sırt tahtasına alınan hasta zor şartlarda taşınmaya başlandı.  Bölgenin arazi şartlarından dolayı kurtarma ekipleri gecikince ekip sorumlusu ATT Abdullah Baltacı ve hasta yakını boyu zaman zaman 2 buçuk metreyi bulan su içerisine girerek sırt tahtası ile hastayı yüzdürmek zorunda kaldılar.  Hasta sabitlendikten sonra  Abdullah Baltacı, Berkan Başal, Mustafa Akgül ve Okan Dağıstanlı’dan oluşan 112 ekibi,  4 saatlik bir uğraş  sonunda 3 km uzağa park edilmek zorunda kalan ambulansa hastayı taşıyıp kurtarma görevini başarıyla tamamlayarak yaralıyı İskenderun Devlet Hastanesine naklettiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz