Hastanelerin su sorunu çözüldü…

26 Ocak 2015 Pazartesi, 11:23

Kısa adı BASK olan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz’ın girişimleri ile Hastanelerdeki su sorununa ortak hareketle çözüme ulaşıldı. Yılmaz, bu konuda şu açıklamayı yaptı:
“Geçtiğimiz yaz ayında kuraklık nedeniyle yaşanan su sorunundan kaynaklı olarak hastaların tahlillerinin yapılamaması ve hastaların tedavilerinin düzenlenmemesine yol açmış, hatta ameliyatların yapılamamasına neden olmuştu. Bu nedenlerden dolayı halkımız büyük sıkıntılar yaşamış, ortaya akıl alamaz vahim bir tablo çıkmıştı.
Biz her zamanki gibi, sorumlu sendikacılık bilinci ile hareket ettik ve sendikamız bünyesinde, Bask Hatay il Başkanımız Abdullah Gül başkanlığında çözüm önerileri ile ilgili bir Heyet kurduk. Bu önerilerimiz; Hatay Büyükşehir Başkanlığı Hatsu Genel Müdürü İsamettin Bey, Kamu Hastaneler Birliği Hatay Sekreterliği ve Antakya Devlet Hastanesi Yönetimi ile ortak hareket ederek, bugün atılan ilk kazma ile hayata geçirildi.
Antakya Devlet Hastanesi Ek hizmet Binası’na (Eski SSK. Hastanesi ) yeni bir su hattı çekilerek, hastaneye gelen su miktarının takviyesi ile sorun temelli olarak çözeme kavuşturuldu. Aynı projelerimizin ikinci adımı olarak da, Antakya Devlet Hastanesi Ana Binası’na yeni bir hat çekimi çalışması ile sorun ortadan kaldırılacak. Ortalama 1.5 ay gibi kısa bir sürede bu projenin de tamamlanması beklenmekte.
Bu konu ile ilgi çözüm önerilerimize kayıtsız kalmayan ve büyük hassasiyet ile hemen hayata geçirilmesinde emeği geçen HATSU bünyesindeki taşeron işçilerinden, Genel Müdürü’ne ve Hatay Büyükşehir Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, takdirimizi kazanmıştır. Bu projeler neticesinde, Hatay halkımızın bir daha böylesine vahim bir olayla karşılaşmasının önüne geçilmiştir. Bizler, her daim sorumlu sendikacılığın çözüm önerileri ile bir köprü vazifesi görerek, halkımızın ve çalışan personellerimizin daha uygun ve hijyenik şartlarda hayatını sürdürebilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz