Hastane ıstiyoruz…

10 Nisan 2014 Perşembe, 10:25
Hastane ıstiyoruz…

Harbiye Belediye binasının Polis Merkezi yerine Devlet Hastanesi yapılması önerisi getirildi. Harbiye Belediyesi’nin 1994–1999 dönemi Belediye Başkanı Mehmet öztürk yaptığı yazılı açıklamasında, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’in Hatay Emniyet Müdürlüğüne tahsis ettiği Harbiye Belediye binasının Devlet Hastanesi binası olarak değerlendirmesini istedi.

Hatay’ın anavatana katıldığı 1938 yılından beri Belediye olan Harbiye’nin, Büyükşehir statüsüyle birlikte mahalleye dönüştüğüne dikkat çeken Mehmet öztürk, bina hakkında şu bilgileri aktardı: “1997 tarihinde 5 Nisan kararları döneminde temeli atılan Harbiye Belediye Hizmet binası 4000 m2 projesi, zemin 1-2 katı tamamlanmış bina, 1999 yılından bugüne kadar boyası yapılmadığı için harabe gözüküyor.

Bu belediye binasını yaptırmak için Belediye personeli fedakârlık yaparak iki ay maaşını gecikmeli aldılar. Bu bina Harbiye’nin ismini hatırlamak için Harbiye halkına hizmet amaçlı yapılmıştı. Belediye binasını yapmak için Belediye başkanlığım döneminde çok sıkıntılar çektim. Bunun için Harbiye Devlet Hastanesi yapılması için öneride bulunuyorum. Harbiye’nin adı sağlık kurumunda yaşatılsın.

Bana göre, bu bina Devlet Hastanesi yapılırsa, çevresine de büyük hizmetler vereceği inancındayım. Harbiye’nin merkezi bir yerde olmasından dolayı mevcut Belediye binası hastane yapılırsa, şenköy, çatbaşı, Güneydam, Yoncakaya, Hanyolu, çayır, Yukarı Okçular, Sofular, Bozlu, Dağdüzü ile Harbiye nahiyesine bağlı belde ve köylerde yararlanacak.

Sayın Valimiz Mehmet Celalettin Lekesiz bu konuda duyarlı davranacağına eminim. Harbiye Belediye hizmet binası Devlet Hastanesi yapılması için de uygun projesi bulunuyor. Beş katlı tasarlanan binanın mevcut iki katı üzerine 3 kat yapılması halinde her katta 20 oda bulunduğuna göre 80 oda, en azından 120 yataklı bir hastane olur. Bu bina Emniyet yerine Sağlık Bakanlığına tahsis edilirse, çevrenin sağlık sorununun çözüleceği inancındayım.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz