Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Hassa ılçe Kongresini Yaptı….

23 Ocak 2012 Pazartesi, 09:41
Hassa ılçe Kongresini Yaptı….

Ak Parti Hassa ılçe kongresi geçtiğimiz cumartesi günü Hassa ilçesinde yapıldı. Kongrede konuşma yapan Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Ak Parti iktidarı döneminde hayallerin gerçeğe döndüğünü söyledi.Kongreye Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Koordinatörü Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Mehmet öntürk, HacıBayram Türkoğlu, Orhan Karasayar, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, ıl Başkanı ısmail Kimyeci, ıl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen, Merkez ılçe Başkanı Kudret özbakış, Gençlik Kolları ıl Başkanı Ahmet Atıç,  ılçe başkanları, Belediye Başkanları, ıl Genel Meclis üyeleri ile çok sayıda partili katılım gösterdi. Hassa ilçe kongresinde divan başkanlığını Hatay Koordinatörü Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan yaptı.Hassa ilçesi 4. olağan genel kurul toplantısında konuşma yapan Adalet Bakanı Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Hatay iline yapılan yatırımların başta Hassalılar olmak üzere il genelinde bulunan ve Ak Partiyi tercih eden vatandaşlar sayesinde yapıldığını kaydetti.
 
 
 
 
Havaalanının tamamlanmasında Ak kadroların büyük emeği geçtiğine dikkatleri çeken Bakan Ergin, “Bugün itibarı ile ilimiz sınırları içerisinde üç ayrı barajın yapım faaliyetleri devam ediyor.  Bundan 10 gün önce Reyhanlı barajı temel atma töreni vardı. Reyhanlı barajı Amik ovası, yani çiftçiler için oldukça önemli barajlarımızdan biridir. Maliyetinin yüksek olmasından dolayı bizlerden önce seçilen siyasiler, Reyhanlı barajını ağızlarına bile alıp ifade edemiyorlardı. çünkü siyasilerin ağzından çıkacak her ‘söz’ çok önemlidir.
 
 Bizler, sizlerden aldığımız güç ile Ak Parti’nin istikrarı ile gerek ilimizde gerekse ülkemiz genelinde yapılmayanları yaparak ilkeleri yaşıyor ve yaşatıyoruz” dedi.Adalet Bakanı Ergin, Hassalılara seslenerek, “Siz yan yana durdukça, siz bu fedakârlığı gösterdikçe bu hizmet kervanı Allah’ın izni ile kesintisiz olarak devam edecektir. 2001 yılı şartlarını unutmayalım, unutturmayalım. Milletimizin yarınından endişe duyduğu, her gün kriz korkusu yaşadığı, memurun, işçinin maaşını nasıl ödeyeceğiz diye korkulan dönemler Ak Parti ile kurtulmuştur.
 
 
 Bu istikrarın sürmesi hizmetlerin devamını sağlamak için siyasi ortamın korunması ve güvenin devamı şarttır.”  dedi.Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Türkiye’nin, ıstanbul’un çılgın projesi olurda, Hatay’ın Hassa’nın çılgın projesi olmaz mı?” diyerek, “Hassa’nın ve bu bölgenin can suyu, can damarı olacak yatırımları var. Klavuzlu Barajı bitmiş durumdadır. 80 km.’lik açık kanal ve su irsaliye hattının 35 km.’si ihale edildi. 16 km.’sinin inşası bitti, 29 km.’nin inşası devam ediyor.
 
 
Geri kalan 45 km.’lik bölümün proje ihalesi yapıldı. ınşallah o da kısa sürede tamamlanacaktır. Kılavuzlu Barajından Tahtaköprü barajına su gürül gürül geliyor. Amik ovasını besleyecek, bölgeyi canlandıracak bu çalışmanın üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım Bey 2 ay önce Hatay’a geldi ve avan proje üzerinde çalışmalarımız oldu. Karayolları Mersin Bölge Müdürlüğünce avan projesi hazırlandı. Bu proje ile Amanosların batısından ıskenderun-Dörtyol arasında bir bölgeden Amanosları delerek Hassa bölgesine açılacak tünellerle Hassa ovasını, Kilis’i, Gaziantepi, ıskenderun bölgesine kıyı yapacağız.
 
Hassa’yı denizle buluşturacağız. Düşünce aşamasından proje aşamasına geçilmiştir. Bu doğrultuda bölge milletvekilleri ile görüşmelerimiz devam ediyor”dedi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’la ilgili tüm projelere “Verin gitsin, yapın gitsin” dediğini belirten Bakan Ergin “ Hatay’ın tüm eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Geçmişten bu güne kadar hiçbir hakkımızın kalmaması için çalışıyoruz” dedi.
 
 
Bakan Ergin, Dostluk Barajının Türkiye tarafındaki çalışmaların aksatılmadan devam ettiğini söyledi. Bakan Ergin, “üstümüze düşen çalışmaları eksiksiz yapıyoruz” dedi.
 
 
Hatay Milletvekillerinin de söz aldığı genel kurulda Milletvekili Mehmet öntürk, Adem Yeşildal, H.Bayram Türkoğlu ve Orhan Karasayar yaptıkları konuşmada, geçmiş dönem başarılı yönetim sergileyerek yerlerini yeni arkadaşlara devreden idarecilere teşekkür ettiler ve yeni yönetim kuruluna başarılar dilediler.ılçe ve Belde Belediye Başkanları adına konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, yeni seçilecek olan yönetime başarılar diledi ve Hassa ilçesinde güzel toplantıların yapılacağı bir salon’a ihtiyaç olduğunu belirtti. Başkan Savaş, “çok amaçlı salonu sayın bakanımız, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarının yardımı ile en kısa sürede projesini çizip, inşasını yaparak Hassa halkının hizmetine sunacağız” dedi.
 
 
Daha sonra tek liste ile gidilen seçim sonrasında Turgay Demir ılçe başkanlığına seçilirken yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu; ıbrahim Kundak, ömer çelik, Rıza şahin, Mesut Yılmaz, Osman Koç, Mustafa Teker, Mehmet Yıldız, Mustafa çinçin, Hikmet Oğuz, Hüseyin Ok, Orhan Gazi çifçi, Ahmet Bulut, M.Ali Bozkurt, Mehmet Güneş, Halil Erdem, Abdurahman çapar, şaban Tut, Kazım çalışır, Kenan Abuzer, Abdurahman Nur, Ahmet Rafet Kahya, Mehmet Gök, Hayrettin Osmanca, Ali Sarı.Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz