Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Hasretle Anıyor Ve Arıyoruz…

02 Temmuz 2011 Cumartesi, 10:34
Hasretle Anıyor Ve Arıyoruz…

çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Antakya şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Portakal Sivas katliamının 18. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 
 
Portakal yazılı mesajında; “Sivas katliamının üzerinden 18 yıl geçti. 2 Temmuz 1993 tarihinde ağızlarından salyalar akan, şeriat özlemcisi bir güruhun Madımak Oteline yaptığı saldırı ve bu saldırı sonucunda insanların diri diri yakılışı, dumandan boğuluşu hiçbir zaman belleklerden silinmeyecektir.” Dedi.
 
 
Portakal açıklamasının devamında; “Devletin varlığını hissettirmediği, otoritenin aciz kaldığı, bireylerin can güvenliğini sağlama görevinin yerine getirilmediği o meş’um günde, yitirdiğimiz aydınlarımızı, her geçen gün daha çok arıyor ve anıyoruz.
 
 
Kubilayları katleden karanlık fikirliler, 18 yıl önce de 35 canı katlederek, insani değerlere ne kadar uzak olduklarını bir kez daha ortaya koymuşlar, gerçek yüzlerini göstermişlerdir. Bu sapkın fikirlilerin, bugün de seslerini duyurabilmek, aynı çirkin eylemlerini yineleyebilmek için zaman ve zemin kolladıklarını üzüntüyle görüyor ve izliyoruz.
 
 
 
Bu elim yıldönümünde o zavallıların bilmedikleri, anlayamadıkları bir gerçeği hatırlatmakta yarar görüyoruz: O gerçekte; Atatürk gençliğinin, Laik Cumhuriyeti sonuna kadar savunacağı ve Türkiye’mizi karanlığa sürüklemek için çaba gösterenlere asla geçit vermeyeceği gerçeğidir.” ıfadelerine yer verdi.
 
 
Açıklamasının sonunda, Sivas katliamının 18. yılında; yitirilen canları rahmetle andıklarını ve Onların inandığı ilkeleri savunan Atatürk kuşağın, şeriat özlemcilerine karşı dimdik ayakta olduğunu bir kez daha tekrarlayan Portakal,  “hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz