Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

HASıAD yüz usta yetiştiriyor…

11 Ocak 2011 Salı, 17:49
HASıAD yüz usta yetiştiriyor…

ılimizin önemli sivil toplum örgütleri arasında yer alan Hatay Sanayici ve ışadamları Derneği; Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesi ile birlikte hazırladığı ‘istihdama giden yol’ adlı projesiyle 42’si bayan, 58’i erkek olmak üzere toplam 100 işsize iş olanağı sağlamada ilk adımı attı.
 
Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesi’ nde yapılan projenin açılış etkinliğinde konuşan Hatay Sanayici ış Adamları Derneği Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz, ülkemizin en büyük sorunları arasında yer alan işsizlik sorununu en aza indirmek için dernek olarak yoğun çaba gösterdiklerini söyledi.
 
Yüz kişiye iş garanti…
 
Bu kapsamda daha önce Metal sektöründe 120 kişiyi eğiterek, meslek sahibi yaptıklarını ve onlara iş imkânı sağladıklarını belirten Başkan Nalçabasmaz, bugünde 100 işsizi mobilya sektöründe eğiterek meslek sahibi yapacaklarını söyledi. Hatay ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç’ ın da hazır bulunduğu toplantıda konuşmasını sürdüren Nalçabasmaz, genç nüfus istihdamın desteklenmesi Hibe Programı kapsamında AB fonlarından destek almaya hak kazanan projede 100 işsize mobilyacılık eğitimi verilerek istihdamlarının sağlanmış olacağının altını çizdi.
 
Başkan Nalçabasmaz “Geçtiğimiz yıl metal sektöründe 120 kişiye CNC torna ve kaynakçılık eğitimi verdik. Bugün 100 kişiyi mobilya sektöründe istihdam edeceğiz. Meslek edindirdiğimiz bu gençlere, sadece mesleği öğretmekle kalmıyoruz, ayrıca iş garantisini de veriyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz