Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

HASıAD’ ın Başarıda Payı Var…

01 Mart 2010 Pazartesi, 12:29
HASıAD’ ın Başarıda Payı Var…

Avrupa Birliği dönem Başkanı ıspanya’ nın Türk iş adamlarına 5 yıllık vize verme kararı konusunda HASıAD’ ın payı konusunda Başkan Yahya Kemal NALçABASMAZ aşağıdaki açıklamalarda bulunmuştur. 
 
HASıAD Başkanı NALçABASMAZ ocak ayında valimiz Sayın Mehmet Celalettin LEKESıZ, Antakya Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr.Lütfü SAVAş ve iş adamlarından oluşan heyetin ıspanya ziyareti sırasında ticari ve kültürel ilişkilerimizin gelişebilmesinin önünde duran zorluklar konularının başında vize sorununun olduğu ıspanyol yetkililere Ankara’da yaşanan sıkıntıları anlatarak çözüm bulunmasını talebimize ıspanyol heyetin konuyu Dışişleri Bakanlıklarına götürüp çözüm bulma sözünü vermişlerdi.
 
 Başkan NALçABASMAZ ayrıca 13 şubat günü ıspanya Büyükelçisi’nin de bulunduğu Devlet Bakanımız Sayın Egemen BAğIş’ın idare ettiği ve Divan Başkanlığı’nı Avrupa Birliği Genel Sekreterimiz Büyükelçi Sayın Volkan BOZKIR’ın yaptığı Avrupa Birliği müzakereleri çerçevesinde ıstanbul’da yapılan toplantıda yaptığım konuşmada sıkıntımızı dile getirmiş ve bu konuda iyileştirme talep etmiştim. Görülüyor ki bu talebimiz ses getirdi ve AB den sorumlu devlet Bakanı Sayın Egemen BAğIş’ın girişimleri sonucu Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOğAN’ın ıspanya ziyaretleri sırasında vize konusunda varılan mutabakat bizleri sevindirmiştir.
 
 Bu anlaşmanın biz sanayici ve iş adamlarının yanı sıra akademisyenlerin ve sanatçıların önünü açarak ticari, kültürel ve sanatsal alışverişe imkan vereceği kanaatindeyim. HASıAD yönetim kurulu olarak önümüzdeki 2 yılın öncelikli hedeflerini belirledik. Elbette yapacaklarımız bununla sınırlı kalmayacak. önümüzdeki günlerde ülkemiz ve Antakya’mız için yapmayı planladıklarımızı kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz