Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

HASıAD’ a Başarı Ödülü…

12 Nisan 2010 Pazartesi, 10:23
HASıAD’ a Başarı Ödülü…

Kent ekonomisine katkıda bulunan ve 120 işsize nitelik kazandıran projeyi hayata geçirdiğinden ötürü HASıAD’a başarı ödülü verildi.
 
HASıAD Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz Hatay Sanayici ve ışadamları Derneği’nin Aktif ıstihdam Tedbirleri II kapsamında Avrupa Birliği’nden almış olduğu, Türkiye genelinde hibeye hak kazanan 101 projeden en büyük bütçeli 4’üncü proje olma özelliğine sahip “Metal Sektöründe Mesleki Beceri Eğitim Programı” projesinin Türkiye çapında başarılı 20 projeden biri olduğunu söyledi.
 
Nalçabasmaz, HASıAD’ın projesini, 7-8 Nisan tarihlerinde Türkiye ış Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Ankara’da organize ettiği faaliyetler kapsamında açılan Başarılı Projeler Fuarı’nda Türkiye’den gelen ve çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ömer Dinçer’in başkanlığında toplanan heyete tanıttığını belirtti.
 
Toplantıların çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ömer Dinçer başta olmak üzere Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki en üst düzey temsilcileri ve proje sahiplerinin katılımıyla gerçekleştiğini açıklamasında yer veren Nalçabasmaz, “20 milyon Euro’luk bütçesi olan Aktif ıstihdam Tedbirleri II kapsamındaki projeler sayesinde Türkiye genelinde 25 ilde yaklaşık 11.000 kadın ve genç işsizin mesleki becerileri geliştirilmiş, yetenekleri ve mesleki vasıflarına uygun kaliteli iş bulma konusunda danışmanlık hizmeti almaları sağlanmıştır. önümüzdeki aylarda, eğitim programlarına katılan kişilerden büyük bir çoğunluğunun ışkur desteğiyle bir işe yerleştirilmesi beklenmektedir” açıklamasında bulundu.
 
Toplantıya katılan ve projenin tüm dünyanın küresel ekonomik krizden etkilendiği bir dönemde uygulandığını ifade eden HASıAD Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz, bu kritik dönemde kent ekonomisine 750.000 TL katkıda bulunmanın yanı sıra 120 işsize nitelik kazandırarak meslek sahibi olmalarını sağlayan Hatay Sanayici ve ışadamları Derneği’nin Avrupa Birliği finansmanlı faaliyetlerden yararlanmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz