Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Hasar Tespit Çalışması Başlatıldı…

06 Şubat 2012 Pazartesi, 09:13
Hasar Tespit Çalışması Başlatıldı…

Yaşanan sel felaketinin ardından en fazla zararın yaşandığı Reyhanlı’ya bağlı Karacanlık köyünde, ön hasar tespit çalışması başlatıldı.
 
Geçen hafta etkili olan yağış nedeniyle Asi Nehri’nin taşması sonucu, binlerce dönümlük tarım arazisinin su altında kaldığı Reyhanlı ilçesine bağlı 150 haneli Karacanlık köyünde de su baskını yaşandı.
 
 
 
 
Selden sonra Reyhanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından köylülere günde 3 öğün sıcak yemek dağıtımı yapılırken, evleri zarar gören çok sayıda aile de akrabalarının yanına yerleşti. Suların çekilmeye başlamasıyla Reyhanlı Kaymakamlığı tarafından görevlendirilen hasar tespit ekibi, köydeki evleri tek tek gezerek hasarın boyutunu ortaya çıkarmaya çalışıyor. Karacanlık köyü muhtarı Ayhan Karavapur,  yaptığı açıklamada, selin yaşandığı ilk günden itibaren Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ve Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler’in kendilerini yalnız bırakmadığını belirtti.
 
 
Köydeki bütün evlerin selden zarar gördüğünü söyleyen Karavapur, ”Evlerin yanı sıra, binlerce dönümlük tarım arazisi su altında kaldı, çok sayıda hayvan telef oldu. Kalan hayvanları ise Reyhanlı Belediyesinin verdiği çadırlarda topladık” dedi. Karavapur, hayvanlar için yem bulmakta sıkıntı çektiklerini kaydetti. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz