Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Has Parti 1 Yaşında…

01 Kasım 2011 Salı, 09:10
Has Parti 1 Yaşında…

Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Besim Altunöz; “ Has Parti 1 Kasımda 1. Yılını dolduruyor. Van’da yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle kutlama etkinliklerimizi iptal ettik.” dedi.
 
 
 
Altunöz açıklamasında; “Has Parti Anadolu’nun tarihsel birikimi üzerinden şekillenen bir partidir. Has Parti bu toprakların partisidir. Yerlidir, antiemperyalisttir.
 
 
 
Vahşi kapitalizme karşı hakça paylaşımı savunur.  Bir yıllık süre içinde görüldü ki partimiz halkta bir karşılık bulmuştur. Bu nedenle Hatay’da 12 ilçe ve belde ile mahallelerde hızlı bir şekilde teşkilatlanıyoruz.  Halk bizim siyaset tarzımızı ve kadrolarımızı çok önemsiyor.
 
 
 
  Has Parti olarak gençleri ve ilk defa siyasete girmiş olanları önemsiyoruz onların önünü açıyoruz. Hatay’da Has Parti yöneticilerinin % 80’i kırk yaş ve altıdır.” Dedi.
 
 
 
Kutlama Etkinlikleri ıptal Edildi.
 
 
 
Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Besim Altunöz deprem nedeniyle bir dizi kutlama etkinliğini iptal ettiklerini ifade etti.
 
 
 
 
 
Altunöz; “Has Parti 1. Yaşını bir dizi etkinlikle kutlayacaktı.  Köprübaşında kuracağımız stantta halka ekmek süt ve kalem dağıtacaktık. Bunların sembolik bir önemi vardır. Ekmek süt ve kalem, bizim iktidarımızın simgeleridir. Herkesin iş sahibi olduğu her babanın onuruyla başı dik, evine ekmeğini götürdüğü, tüm çocukların sağlıklı yaşam koşullarına sahip olduğu, eğitimin temel ve parasız olduğu bir Has Parti ıktidarının simgeleridir.
 
 
 
Ayrıca, araçlarla kentte bir şehir turu attıktan sonra, gece şöleni tertiplenecekti. Hatay’daki tüm kanaat önderleri, din mezhep ve etnik yapı temsilcileri ile Has Parti’nin esas sahibi olan halkımızla 1. Yaşımızı kutlayacaktık. Fakat Van’da ki deprem nedeniyle 1. yaş etkinliklerine harcayacağımız finansı, enerjiyi Van’la dayanışmaya harcıyoruz. Bu nedenle diyoruz ki Has Parti Van ıle Dayanışmayla 1. Yaşını kutluyor.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz