Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Halkı kucaklayan bayramlaşma…

30 Kasım 2009 Pazartesi, 20:09
Halkı kucaklayan bayramlaşma…

Kurban Bayramında düzenlenen resmi bayramlaşma halkla bütünleşmiş bir şekilde coşkulu bir atmosferde gerçekleştirildi. Bayramın birinci günü belediye parkında gerçekleştirilen bayramlaşmaya Adalet Bakanı Sadullah Ergin de hazır bulunurken, milletvekillerinden sadece CHP Hatay milletvekili Fuat çay bayramlaşanlar arasında yer aldı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, CHP Hatay Milletvekili Fuat çay, Vali Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Recep Orhan Bakırcı ve diğer protokol üyeleri, bayramlaşmaya katılanların tek tek bayramlarını kutladı.
El sıkışmak serbest öpüşmek yasak…
Bayramlaşma esnasında, çok sayıda vatandaşın Bakan Ergin’ in bayramını kutlayıp elini sıktıktan sonra O’ nu öpmek için yaptığı hamleler sonuçsuz kaldı. Bakan Ergin Domuz Gribi nedeniyle içinde bulunduğumuz dönemde çok dikkat edilmesinin gerekliliğini, öpüşmenin sakıncalarını izah etti ve nazikçe bu yöndeki talepleri red etti.
Konuklara Müşebbek ikram edildi…
Resmi, özel tüm kurum amirlerinin hazır bulunduğu bayramlaşmada çok sayıda vatandaş da çoluk çocuk hazır bulundu ve kendilerine ikram edilen yöresel tatlılarımızdan biri olan yuvarlak tatlının (Müşebbek) keyfini doyasıya çıkardı. 
Vali’den anlamlı kutlama…
Hatırlanacağı üzere; Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Kurban Bayramı münasebetiyle yayınladığı bayram kutlamasında, “Dini ve milli bayramlarımız, millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha içten hissettiğimiz, mutluluklarımızı paylaştığımız müstesna günlerimizdir” ifadelerini kullanmıştı.  Lekesiz; mesajında şu görüşlere yer vermişti; “Bizleri milletçe sevgi ve saygı bağları ile birleştiren, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olacak, yeni bir bayrama daha sağlık, huzur, güven, birlik ve beraberlik ortamı içerisinde ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.
Toplum hayatımızda çok özel ve anlamlı bir yeri olan, Milletimizin manevi değerlerinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel bir şekilde yaşandığı dini bayram günleri; vatandaşlarımızı birbirlerine sevgi ve saygı içerisinde yaklaştıran; aile fertlerinin, akraba, dost ve arkadaşların bir araya gelmesini sağlayarak özlemleri gideren, her türlü dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, dostluk, hoşgörü duygularını güçlendiren, sevinç ve mutluluğun milletçe yaşandığı müstesna günlerdendir.” açıklamasında bulunmuştu.
Vali Lekesiz; Bu duygu ve düşüncelerle, dostlukların ve arkadaşlıkların güçlendiği Kurban Bayramı günlerinin; ülkemizin huzur, güven ve mutluluğuna; karşılıklı dayanışma ve hoşgörü fikrinin daha da güçlenmesine, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasına, tüm insanlık için barış ve huzur getirmesine vesile olmasını diler, Kurban Bayramı’nın tüm halkımıza sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni eder, saygılar sunarım.” demişti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz