Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Halk Evlerin’den, Anma Töreni…

05 Eylül 2013 Perşembe, 10:21
Halk Evlerin’den, Anma Töreni…

 Hatay Halk Evleri her pazartesi günü yaptığı Abdullah Cömert’i anma töreni önceki günde gerçekleştirdi.

Uğur Mumcu Alanında toplanan vatandaşlar Saat 21.00 sularında slogan atarak yürüyüşe geçti. Gündüz Caddesi üzerinden Taksim Gezi parkı olaylarına Destek verirken öldürülen Abdullah Cömert’in vurulduğu yere gelerek anma töreni gerçekleştirdi.

Anma Etkinliğinde konuşma yapan Hatay Halkevleri Başkanı Eylem Mansuroğlu, ‘Abdullah’ı ve Taksim Gezi Parkı olaylarında vurulanların katilleri dışarıda gezerken bizim 14 arkadaşımız mahpus tutuluyor. Abdullah Cömert’in katillerinin bulunması için Hiçbir şey yapmayan Emniyet Hatay Halkevleri yöneticisi Mahir Mansuroğlu’nu ise yaka paça gözaltına alıyor” ifadeleri ile Hatay ıl Emniyet müdürlüğünü eleştirdi.

Abdullah Cömert’in katillerini bulmayan Emniyet Müdürlüğünün Barış eylemlerine katılan vatandaşlara ceza kestiğini aktaran Eylem Mansuroğlu, “AKP Hükümetinin ileri demokrasi anlayışı bu işte. Mursi için gözyaşları dökerken Suriye’ye Emperyalist müdahale için kapı kapı savaş dileniyor. Akrabalarımızın yaşadığı Suriye’ye cihatçı katiller getiriliyor. AKP sadece
kendisinden istenileni yapıyor” ifadeleri ile AKP Hükümetini eleştirdi. 

 

Batılı devletlerin kendi çıkarları için Savaşmak istediğini ama Hatay Halkının sokaklara çıkarak Savaşa hayır diyeceğini dile getiren Hatay Halkevleri Başkanı Eylem Mansuroğlu, “Abdullah Cömert’in vurulduğu yerde yürekli insanlar olarak buradayız. çevik Kuvvet Tomalarla Mahalleyi abluka altına almış durumda. Haziran Direnişinde halka zor kullanan yetkililer görevden alınmalıdır. Biz taleplerimiz gerçekleşene kadar sayımıza bakmadan sokaklarda olacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Anma Töreninin ardından vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz