Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Halk Endişeli

27 Ağustos 2012 Pazartesi, 09:31
Halk Endişeli

CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz; “Bölge insanı sınırın kontrolsüz bir şekilde muhalif Suriyeli güçler tarafından kullanılıyor olmasından dolayı ciddi bir güvenlik endişesi yaşıyor”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Serinyol ve Yeniçağ beldelerinde düzenlenen panellere konuşmacı olarak katılan ve Suriye’de yaşanan gelişmelerle ilgili bölge halkını dinleyen CHP Hatay Milletvekili Av. Refik Eryılmaz, bölge insanının sınırın kontrolsüz bir şekilde muhalif Suriyeli güçler tarafından kullanılıyor olmasından dolayı ciddi bir güvenlik endişesi yaşadığını söyledi. 
 
 
 
Gelişmelerin Türkiye açısından çok tehlikeli olduğunu ifade eden CHP’li Vekil Eryılmaz, Hatay sınırının bu denli kontrolsüz ve denetimsiz bir şekilde silahlı muhalif güçlere açılmasının bölge halkını tehdit etmeye başladığını ifade etmiştir. 
 
 
 
El Kaide’ye mensup bazı silahlı kişilerin Suriye’ye gönderildiğini ifade eden Eryılmaz,  bu gelişmelerin bölge halkını ve ülkemizi tehdit ettiğini ve sürecin daha ne kadar süreceğinin belirsiz olduğunu yaşanan gelişmelerin bölge ekonomisini tahrip ettiğini de ifade etmiştir.
 
 
 
ülkemizin AKP Hükümeti tarafından Silahlı muhalif organizasyonlarının lojistik üssü konumuna geldiğini kaydeden Eryılmaz bu durumun bizatihi kendisinin şiddet sarmalını ateşlemeye müsait olduğunu ve AKP’nin derhal bu dış politikadan vazgeçmesinin bölge ve Türk halkının yararına olacağını belirtmiştir. 
 
 
 
El Kaide mensubu olduğu anlaşılan grupların kent merkezlerinde de görünür hale gelmesi bölgede büyük tedirginlik ve kaos yaratma potansiyeli taşımaktadır. 
 
 
 
Bölgede artık kimsenin can güvenliğinin olduğundan bahsedemeyiz, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ülke topraklarında dolaşan ne olduğu belirsiz bu silahlı grupları derhal sınır dışı etmelidir.  

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz