Hakim Karşısında Üç Bin Saat…

17 Mart 2014 Pazartesi, 10:07
Hakim Karşısında Üç Bin Saat…

Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay şubesi “Geçmişten geleceğe Türkiye” adlı düzenlediği konferansta konuşan CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a göndermelerde bulundu.

Antakya Semt Pazarı Kompleksi (HATMEK) çok Amaçlı Salonda gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak CHP ızmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın yanı sıra Antakyalı Gazeteci Fatih Ertürk’te katıldı.
ılginin yoğun olduğu konferansta kısa açılış konuşmasını yapan ADD Hatay şube Başkanı Kezban Kuran, “Antakya’da bugün iki büyük değerli şahsiyeti ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Konferansa göstermiş olduğunuz ilginizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Gazeteci Fatih Ertürk yaptığı konuşmada, Son bir hafta içerisinde iki tane konferansla Antakyalı hemşerileriyle olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

 

Medeniyetler şehri Antakya’da geçtiğimiz günlerde Antakya Gazeteciler Cemiyetinin düzenlemiş olduğu “Savaşa hayır” konferansında Antakya’ya geldiğini hatırlatan Fatih Ertürk, “Bugün ise ADD Hatay şubesi’nin “Geçmişten geleceğe Türkiye” adlı konferansında yeniden hemşerilerimle birlikte olmanın büyük hazını yaşıyorum” diye konuştu.

Ertürk, Hatay’da var olan birlik beraberlik ve kardeşliği hiçbir gücünün bozamayacağını söyledi.
Konferansta yargılandığı ve Silivri’de yaşadıklarını anlatan CHP ızmir Milletvekili Mustafa Balbay, “Antakya’ya çok geldim. Pek çok konferansta sizlerle beraber oldum. Bugün burada konferanslarıma katılmış insanları görüyorum. O konferanslarda biz bu ülke için doğruları söyleyeceğimizi ve bundan da yılmayacağımızı paylaşmıştım. Bu mücadelemizi de şimdiye kadar sürdürüyorum” dedi.
Türkiye adına güzel şeyler yapmak için yaşadığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi ızmir Milletvekili Mustafa Balbay, “Her ne olursa olsun demir parmaklıkların ardında ne kin ne nefret, en çok gelecek biriktirdim. Bunun daha güzel bir Türkiye mücadelesinin çok önemli kriterlerinden ve güçlerinden biri. özgürlüğüm yarım kaldı” dedi.

Balbay, “Birileri 4 ay yattı 14 yıldır anlatıyor” sözleri ile üstü kapalı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.
Tutuklu bulunan Engin Alan’ın özgürce yürüyebildiği gün kendisini özgür hissedeceğine vurgu yapan Mustafa Balbay, “Son bir hafta içerisinde pek çok arkadaşım tahliye oldu. Bunları sevinçle izledim. Ama daha çıkması gerekenler var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar bu tür davalarda hiç kimsenin tutuklu kalmayacağını, genel bir düşünce olarak paylaşmıştım. O dönem nasıl bir adalet yürütüldüğünü bilmelisiniz” diye konuştu.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde yerel seçimlerin önemine dikkat çeken CHP ızmir Milletvekili Mustafa Balbay, “O adaletsizliği yaratan sizin içinizde, yani Antakya’da, yani Hatay’a başkan olmak istiyor. O dönem nasıl bir adalet yürütüldüğünü bilirsiniz diye düşünüyorum. önümüzde 3 seçim var, yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimler ve genel seçimler. Yerel seçimler işin en önemli halkası, Haziran ayında güçlü bir iktidar için Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar yürüyüşüne çıkıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi, dönemin Adalet Bakanı Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’e de göndermelerde bulunan Mustafa Balbay, “Gazeteme bomba atan adamla aynı iddianamede yer aldım. Benim gazetemi bombalayan adamla ben nasıl aynı örgütün üyesi olabilirim? Bu hukuksuzlukların hepsi hemşerinizin Bakanlığı döneminde yaşandı” eleştirisinde bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz