Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Hacıpaşa’da Kaçakçılık Operasyonu…

14 Kasım 2013 Perşembe, 10:07
Hacıpaşa’da Kaçakçılık Operasyonu…

Genelkurmay Başkanlığından, şanlıurfa ve Hatay’da meydana gelen sınır olaylarında bir kişinin öldüğü, biri subay, biri uzman çavuş, biri er olmak üzere 7 kişinin yaralandığı açıklandı.

Hatay’daki Hacıpaşa Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, taktik tekerlekli zırhlı araçla devriye görevi yapan tim, iki kaçakçıyı mazot yüklü bidonları traktör römorkuna yüklerken tespit etti. Kaçarken traktörün römorkunu deviren kişiler, devriyelerce yakalandı.

Hacıpaşa beldesinden traktörlerle bölgeye gelen yaklaşık 30 kişi devriye timine taşlı sopalı saldırıda bulundu. Daha sonra bölgeye bir araç ve traktörlerle 150 kişi daha geldi.
Yapılan müdahalede bir subay hafif yaralandı, bölgede toplananlar uzaklaştırıldı.

Hatay’daki şehit üsteğmen M.A. Demirbüken Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, kaçakçılarca daha önce kullanıldığı için hudut birliğinin Valilik izniyle kapattığı köprünün kaçakçılarca açıldığı ve araçların köprüden geçmeye çalıştığı tespit edildi.
Söz konusu kaçakçılara hudut devriyelerince yapılan uyarılara rağmen kaçakçılar köprüye yaklaşmaya devam etti.

Yaklaşık 30 kişilik kaçakçı grubuna Reyhanlı’nın Bohşin köyünden yedi sekiz traktörle gelen köylülerinde katılması ile grubun sayısı 70-80 kişiye çıktı.
Bölgedeki hudut devriye timi taktik tekerlekli zırhlı araçla takviye edildi. Kaçakçı grubunun taşlı sopalı saldırısı sırasında av tüfeğinden plastik mermi kullanılarak açılan ateş sonrası iki kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.

Olayda bir uzman çavuş ile bir er de hafif şekilde yaralandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz