Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Hacıpaşa’da coşkuyla karşılandı…

26 Mayıs 2010 Çarşamba, 10:26
Hacıpaşa’da coşkuyla karşılandı…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda ve öğretim üyeleri Altınözü’ne bağlı Hacıpaşa Beldesi’ne ziyarette bulundu.

Rektör Canda ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Mehmet Dalkız, Doç. Dr. Yusuf önlen ve Yrd. Doç. Dr. ıyad Fansa ile birlikte Hacıpaşa Belediye Başkanı Mehmet Faruk Fansa’yı makamında ziyaret etti. Rektör Canda’yı kapıda daha önce Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyatı yapılan Meryem Bekler, Belediye Başkanı Faruk Fansa ve Meclis üyeleri karşıladı. Birlikte makama geçen Canda, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Sağlık ocağını ziyaret eden Rektör Canda, doktor ve hemşirelerle görüştü, hastalar hakkında bilgi aldı. Canda: “Burada hastalarımıza, üniversitemizin öğretim üyeleri bir bilgilendirme toplantısı yapabilir, halkımıza tarama yapılabilir.” dedi.

Rektör Canda, sınırdaki Hacıpaşa Karakolu’nu da ziyaret ederek askerlerle çay içti ve hatırlarını sordu.Ayrıca, burada Asi Nehri üzerine kurulacak olan Türkiye-Suriye Dostluk Barajı ile ilgili bilgi alan ve sınır boyundaki Hacıpaşa Höyüğü’nü de inceleyen Rektör Canda: “Hatay’da yaklaşık 400 höyük var. Bunlar Antik dönemlerden ve Hitit döneminden çok değerli bilgileri saklıyor. Bunlar ülkemizin en önemli tarihsel, kültürel ve turizm varlığı. O nedenle Arkeoloji alanında da MKü çalışmalarını arttıracaktır.” açıklamasını yaptı.

Daha sonra Hacıpaşa ılköğretim Okulu’na giden Rektör Canda ve öğretim üyeleri büyük bir coşkuyla ve alkışlarla karşılandı. öğrencilerle sohbet eden Canda, okulu çok beğendiğini söyledi ve öğretim üyelerini öğrencilerle tanıştırdı. Okula satranç takımı ve kırtasiye malzemeleri hediye etti. öğretmenlerle de sohbet eden Canda: “Her ilçeye kendi yetiştirdiği ürünlere göre okullar açıyoruz. öğrenci sayımızı 13 binden 25 bine çıkarttık. Daha önce birçok köy okuluna gittik. Buradaki okullara katkımız oldu. Burada da ortak çalışmalar yapabiliriz.” dedi.

Rektör Canda, aslen Hacıpaşalı olan Doç. Dr. Yusuf önlen ve Yard. Doç. Dr. ıyad Fansa’yı da öğrencilere göstererek: “Sizler de bu büyükleriniz gibi olabilirsiniz, bunları örnek alabilirsiniz, bunun için çok çalışmalısınız.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz