Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Habib-i Neccar’a Türk Bayrağı…

30 Ekim 2013 Çarşamba, 10:19
Habib-i Neccar’a Türk Bayrağı…

Cumhuriyetimizin 90. Yıl kutlamaları çerçevesinde Antakya Belediyesi tarafından, Hatay Gönüllüleri Konseyi ve HATBORU katkıları ile ızmir Caddesi Habib-i Neccar Sosyal Tesisleri yanında yer alan Türk bayrağı törenle göndere çekildi.
 
Bayrak çekme törenine Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, ıl Jandarma Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, Dernek başkanları, bazı siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
 
Törende konuşma yapan Hatay Gönüllüleri Konseyi Başkanı Tahir Dönmezer, ”Cumhuriyetin 90. yılını kutladığımız bugün Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını Cumhuriyetimizi bize emanet ederken Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve onu korumak görevi de vazgeçilmezlerdendir” dedi.
 
“Hatay benim şahsi meselemdir” diyerek Hatay’ı Anavatana katılmasının mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının önünde saygıyla eğildiğini belirten Başkan Dönmezer, ”Emanet ettikleri bu topraklar üzerinde barış, sevgi, kardeşlik bağları içerisinde Sünnisiyle, Alevisiyle, Musevisi ve Ermenisiyle huzur içerisinde yaşıyoruz “dedi.
 
Türk Kadınını Güçlendirme ve Tanıtma Vakfı (TKGTV) Hatay şube Başkanı Gül Ergüner de, TKGTV olarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 75. yıldönümünde başlattığımız “Her eve bir Türk bayrağı kampanyası” kapsamında vatandaşlarımıza dağıttığımız Türk bayrağı sayısı bugün itibariyle on bini geçerek amacına ulaştığını söyledi.
 
POLAT: BAYRAğIMIZIN DEğERıNı BıLELıM
 
Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat ise Bayrağımız birlik ve beraberliğimizin, milletimizin, şehitlerimizin, gazilerimizin timsalidir.
 
“Bayrağımıza sahip çıkalım” diyen Komutan Polat, ”Bunun değerini bayrağı olmayan birlik ve beraberliği olmayan ülkelere gittiğimde anlıyorum. Ben yurtdışına gittiğim yerde Türk bayrağını gördüğümde orada duygulanıyorum ve gururlanıyorum. Bayrağımız bizim her şeyimizdir. Bayrağımızın değerini bilelim” açıklamasında bulundu.
 
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ta duygularını aktarmasıyla birlikte Türk bayrağı ıstiklal Marşı eşliğinde göndere çekildi.
 
Tören sonrasında Dönmezer ve Kılıçlar’a katkılarından ötürü birer plaket verildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz