Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Gurur Kaynağımız Oldular…

07 Şubat 2012 Salı, 16:34
Gurur Kaynağımız Oldular…

Savaş, “Spora ve sporcuya verdiğimiz önemin sonucunda bunun meyvelerini topluyor olmamız en büyük mutluluğumuz. ılimizden 12 sporcumuzun milli takım havuzuna girmeye hak kazanması gurur kaynağımız olmuştur.”    Antalya Kemer’de düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç şampiyonası’nda yer alan Antakya Belediyesi sporcuları iki kupa ile döndüler. Zirvede olmak için kıyasıya mücadele eden Antakya Belediyesi’nin küçük şampiyonları iki tane Türkiye ikinciliği elde ederek şampiyonada ilimizi en güzel şekilde temsil ettiler.Türkiye Küçükler Satranç şampiyonası’nda Antakya Belediyesi sporcuları 11 Yaş Bayan Kategorisi’nde Fevziye Ece Altınöz Türkiye ikincisi, 9 Yaş Bayan Kategorisi’nde ise Doğa Karaçay Türkiye üçüncüsü olarak kupa aldılar. Antalya Kemer’de düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç şampiyonası’ndan Hatay kafilesi olarak toplam 3 kupa ile dönen ve milli takım havuzuna giren tüm sporcular başarılarının mutluluğunu paylaşmak ve Hatay Satrancına katkılarından dolayı teşekkür etmek için Türkiye Satranç Federasyonu ıl Temsilcisi Sultan Daban, sporcu velileri ve sporcu antrenörleri ile birlikte, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Gerek Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde gerekse Hatay kafilesi olarak “Türkiye Küçükler Satranç şampiyonası’nda” kupa kazanan, derece elde eden ve Milli Takım Havuzu’na girmeyi başaran tüm sporcularımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Satranç sporunda faaliyet gösteren tüm dinamikleri bir çatı altına topladık ve birlik, beraberlik içinde Hatay Satrancına hizmet etmelerine olanak verdik. Spora ve sporcuya verdiğimiz önemin sonucunda bunun meyvelerini topluyor olmamız en büyük mutluluğumuz. ılimizden 12 sporcumuzun milli takım havuzuna girmeye hak kazanması gurur kaynağımız olmuştur. Bu vesileyle emek veren satranç eğitim kulüplerine ve sporcularımıza eğitim veren tüm antrenörlerimize teşekkür ediyor, kutluyorum. Bu sayının daha da artması, kupa ve derecelerimizin daha da fazla olması için satranç sporuna desteğimiz tüm hızıyla sürüyor.
 
 
 Nitekim 2013 Dünya Gençler Satranç şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Bu gibi organizasyonlarla şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlıyoruz. Satrançta iddialı bir takım kurduk. Türkiye Satranç 1. Süper Ligi’ni hedefleyen takımımıza yerli oyuncularımızın yanı sıra 2’si Gürcistan’lı, biri Kazakistan’lı 3 sporcuyu transfer ettik. ılk etapta Bölgesel ligde mücadele edeceğiz. Asıl hedefimiz bu yıl Temmuz ayında Konya ilinde düzenlenecek şampiyonada ilk 3’e girerek Türkiye Satranç 1. Süper Ligi’ne yükselmeyi amaçlıyoruz.” dedi. Satranç Hatay ıl Temsilcisi Sultan Daban ziyarette yaptığı konuşmada; “Görev süreniz boyunca şehrimizin ve memleketimizin rengine renk, güzelliğine güzellik kattınız.
 
Sadece şehrimizin temel ihtiyaçlarında değil sosyal, kültürel ve sportif tüm çalışmalarda da daima yanımızda oldunuz. Başarılar da mutluluğumuzu paylaştınız, başarısızlık da yılmadınız bizlere güç verdiniz, desteklediniz. Bundan dolayı size teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 
 
Gençliğin, sporun ve sporcunun yanında olmanız sayesinde, hem eğitim kulüplerini hem sporcuları, hem de gençliği başarı için tetikler duruma getirdiniz. Her yerde olduğu gibi satrançta da birlik ve beraberliğin simgesini oluşturdunuz.
 
 
Rüyalarımızda göremeyeceğimiz Dünya Kadınlar Satranç şampiyonası’na ev sahipliği yaparak sesimizi dünyaya duyurdunuz. Yine Temmuz ayında yapılan uluslararası turnuvalar ile Satranç Sporcularımızı büyük ustalar ve üst düzey sporcular ile biraraya getirerek kendi evlerinde büyük tecrübe edinmelerine katkıda bulundunuz. Hatay genelindeki 7 satranç eğitim kulübü ve tüm satranç antrenörleri, satranç hakemleri, satranç sporcuları, kısacası Hatay Satrancı adına il temsilcisi olarak teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.” dedi. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz