Güney Rüzgarı Nisan Sayısı Çıktı…

11 Nisan 2014 Cuma, 09:41

Hatay Güney Rüzgârı Dergisi’nin kapak konusu

Acılar ve Umutlar

Hatay Milletvekillerinin Karnesi

Her sayısı zengin bir içerikle çıkan Hatay Güney Rüzgârı’nın, Nisan 2014 sayısı çıktı.

 

“Abdocan’ın annesi acılarla, Suriyeli göçmen çocuklar umutlarla yaşıyor” başlığını kullanan dergi, dosya olarak Hatay milletvekillerinin seçildiklerinden bu yana yaptıkları çalışmalara yer verilmiş.

30 Mart yerel seçimlerinde seçilen belediye başkanlarına da yer verilen dergide, derginin yükünü omuzlayan Gazeteci Mehmet Ali Solak, bu sayıda “Gülümsediğiniz anıları hatırlayın” yazısıyla, insan neslinin yaşadıklarını sorgulamaya çalışıyor.

 

Derginin Nisan sayısında, geçtiğimiz günlerde Hatay’da ele alınan Suriyeli göçmenlerle ilgili önemli ipuçları ve ayrıntılarına yer ayrılmış. Uzun süreden beri Bulgaristan’da çalışan Arif Suavi Okay, Nisan sayısında şevket Güneş’in anlatımıyla “Gençsor Kulübü”nü ve Antakya’nın geçmiş yıllarını aktarıyor. Eski Parlamenter Zeki özkaya ise, Alevilerle ilgili geniş bir yazı hazırlamış. Adil Okay’ın “Hasan Mantıcı; Tekirdağ’dan ısrail Esir Kamplarına Yolculuk” kitap tanıtımı, Selman Büyükaşık’ın “Heder Edilen/Olan Hayatların Romanı/HEBA” kitabına ait bir değerlendirmeyi okuyucu ile paylaşıyor.

 

Av. Yasin Bal’ın “Anılar” yazısı, tarihe tanıklık noktasında okunması değer bir yazı. Hüseyin Evcil’in “Görünen Köy”, Süheyl Budak’ın “Semt Pazarlarından Tarifler”, Yahya Aksoy’un “Mitoloji’nin Gizemi”, Hulusi Atahan’ın “Unutamadığım iki göz” öyküsü, Emekli Genel Müdür Muammer öcal’ın “Takıntılar” yazıları da öyle. Bu arada Cihan Kar ve Senih Gürdamar’ın objektifinden kareler, Hatay’da gelişen haberlerden özetler ve Nurhan Sağlar’ın pasta tarifleri de yer alıyor.

 

Dergide yer alan yazıların detaylarını okumak için GüNEY RüZGÂRI Dergisini Antakya Simge Süpermarket ve seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz