Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Güney Rüzgarı gündemi…

09 Eylül 2013 Pazartesi, 17:19
Güney Rüzgarı gündemi…

Dünden bugüne her dilin, her dinin ebruli renkler misali iç içe geçtiği bir tablo gibi olan Hatay, 11 Mayıs 2013 tarihinde 52 insanımızın yaşamını yitirdiği Reyhanlı Katliamını, 5 Ağustos 2013 tarihinde Gülderen-Karlısu’da 2300 hektarlık Doğa Katliamını yaşarken, sırada Sınır Katliamının yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu.
 
“Bu Kaçıncı Katliam?” başlığıyla kapak konusunu belirleyen Güney Rüzgarı, Ağustos sayısındahem yetkililerin, hem de halkın dikkatli davranmasını öneriyor.

 
Bu ayın dosyası Kamil Akdoğan’ın kaleminden “Musa Dağ’da Bir Gün” olarak seçilirken, Gazeteci Mehmet Ali Solak, “Eşyanın eşyalığı ve ınsanın insanlığı” yazısıyla her zaman olduğu gibi anlamlı ve düşündürücü konulara değinmiş. Dergide ayrıca, Bülent Nakib’in “Hatay Doğumlu Türkiye Cumhuriyeti Bakanları”, Adil Okay’ın “ABD Patentli Yeni Bir Darbe Daha” başlıklı makalesi, Suna Aras’ın “Söz verdik, yenilmeyeceğiz” başlıklı gezi notları, Müslüm Kabadayı’nın “Hantuş” adlı şiiri, Selman Büyükaşık’ın “Ayağı Kesik Bir roman; 

 

Helokost’a Bir Ağıt CECıLE” başlıklı kitap eleştirisi, Hüseyin Evcil’in “Akşam Molası”, Yahya Aksoy’un “öpülücek Eller” ile Mustafa Söylemez’in “Anadır Kaynak” adlı şiirleri, Muammer öcal’ın “Sorumluluk Hissi” başlıklı yüksek öğrenim kurumlarıyla ilgili öneriler, Suheyl Budak’ın “Doğduğum Yıllarda Yemekler”, Dr. Muhsin Boz’un “Kar ıçinde Yanık Bir El” öyküsü ile Hulusi Atahan’ın “Coober Pedy” gezi yazısı, Adnan Gündaş’ın “Başucumdaki Karanlık” kitap tanıtımı, Hatay’dan kareler, görüşler ve Nurhan Sağlar’ın pasta tarifleri yer alıyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz