Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Güney Rüzgarı gündem yaratacak…

02 Şubat 2013 Cumartesi, 22:35
Güney Rüzgarı gündem yaratacak…

Gazeteci Mehmet Ali Solak’ın sahibi olduğu ilimizde 17 yıldır aralıksız olarak aylık olarak yayınlanan Hatay Güney Rüzgarı Dergisi, Ocak sayısında Balıkçılar çarşısı önündeki heykelde yer alan dört semavi dinin sembollerinin yok edilmesine yer vererek, “Değerlerimiz avucumuzdan uçmasın”  başlıklı makalesiyle gündeme damgasını vurdu. Duayen gazeteci Mehmet  Ali Solak;  değerlerimize sahip çıkalım vurgusuyla herzaman olduğu gibi müşiş bir makaleye imza attı.

Ocak sayısında gündemdeki konularla içeriğini zenginleştiren Güney Rüzgarı dergisinde  2012’den geriye kalanlara yer verilmiş. Yusuf Baran Beyi’nin “Süngü ve Yara” adlı kitabıyla ilgili Dersim Olayları’ nın bilinmeyen yönleri ele alınırken, gecikmiş bir söyleyişi ise Merhum Duvillo Huri ile yapılan röportaj derginin Ocak sayısında okuyucularla buluştu. Güney Rüzgarı Dergisi’nin son sayısında Duayen Gazeteci Mehmet Ali Solak’ın “Birlik, Beraberlik Hepimiz ıçin” yazısı da her zaman olduğu gibi dikkat çekici. 

 

Dergide ayrıca, Selman Büyükaşık’ın “Güneş Saygılı’nın Gerçek Yaşamı üzerine Biraz Ayrıksı Notlar”, ümit Sarıaslan’ın, “örseleme sevincimi berkitti yeniden”, Süheyl Budak’ın “Yumurta Pişirmek”,  Adil Okay’ın “Kaldırıp atsam seni 2012 ve merhaba 2013”, Duran Yaşar’ın “Sefil Molla Divanı”, Sağlıkla ilgili Dietisyen Esra ömeroğlu Dinçer’in “Ara öğün Meselesi” önerileri, Sabahattin Yalkın’ın “Adlar üzerine” şiiri, Dr. Muhsin Boz’un “Tuzruhu ve çamaşır Suyu” öyküsü ile Hulusi Atahan’ın “Bir Gece” gibi yazılarıyla birlikte Nurhan Sağlar’ın pasta tarifleri de yer alıyor.

Antakya’ da duayen gazeteci Mehmet Ali Solak tarafından yayınlanan, her ay abonelik sistemiyle okuyucularına ulaşan Güney Rüzgarı Dergisi ayrıca Simge Süpermarketler gibi seçkin tüm marketlerde satışa sunulmuştur. Asya Gazetesi olarak; her sayısında olduğu gibi yeni sayısında da özgün içeriğiyle başarılara imza atan Mehmet Ali Solak’ ı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz