Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Güney Rüzgarı Dergisi’nin yeni sayısı çıktı…

29 Eylül 2014 Pazartesi, 12:07

Hatay Güney Rüzgarı Dergisi’nin kapak konusu
Toplumda her geçen gün suç ve suçluların artması, oyun ve eğitim yaşındaki çocuklarımızı da bataklığına düşürmesi dikkat çekiyor.
SUÇA İTİLEN ÇOCUKLAR

Hatay Güney Rüzgarı Dergisi’nin Eylül sayısı çıktı.
Derginin bu sayısındaki kapak konusu, toplumda her geçen suç ve suçluların artmasına paralel olarak oyun ve eğitim yaşındaki çocukların madde bağımlılığı, Bonzai, hırsızlık gibi suç bataklığına sürüklemesi açısından önemli bir konu olan “Suça itilen Çocuklar’.
Aynı sayıda yaklaşık 3,5 yıldır ülkemizde misafir edilen Suriyeliler’in dramı, çaresiz yaşamı ve kalıcı olup olmadıklarına yer verilmiş.
Derginin ağır yükünü omuzlayan Gazeteci Mehmet Ali Solak’ın “Dualar eder insan, mutlu bir ömür için” yazısı olabildiğince duygu yüklü. Abdulla Sert’in birbirinden güzel fotoğraflar eşliğinde hazırladığı ‘Meryem Ana Yortusu’ dosyası da okunmaya değer.
Bu arada Hataylı şair Sabahattin Yalkın’ı iki önemli isim anlatıyor. Birisi eşi Prof. Dr. Yüksel Koç Yalkın, diğeri ise kızı Defne.
Cevat Yerdegül’ün “Paranoya ve Adil Okay’ın Salyangozun şifresi, yazısı, Adil Okay’ın “Nefret söyleminin hedefinde Araplar, Kürtler ve Türkler” Emekli genel müdür Yahya Aksoy’un “Ayranı kabarmak” yazıları da dikkate değer.
Her sayıda yararlı bir o kadar da dikkat çekici notlarıyla beğeni toplayan Selman Büyükaşık’ın bu ayki yazısı, inceleme ve eleştiri. Hataylı Dr. Necdet Özkaya’nın başarıyla kaleme aldığı “Luka benim adım’ adlı çalışmasına yer vermiş. Hüseyin Evcil’in “Devlet Tiyatroları” araştırma yazısı, Duran Yaşar’ın ‘Yaşam Pınarı’ adlı kitap tanıtımı da derginin içeriğini zenginleştiren çalışmalardan. Derginin öykü bölümünde ise; Dr. Muhsin Boz’un “Minik Giyotin” öyküsüne rastlıyoruz. Bu arada Cihan Kar ile Funda Deniz’in objektifinden kareler, Hulusi Atahan’ın ‘Halss Creek’ gezi yazısı ile birlikte şair Bedran Cebiroğlu’nun ‘Benim adım Berkin adlı şiiri de okunmaya değer. Dergide ayrıca, Hatay’da gelişen haberlerden özetler ve Nurhan Sağlar’ın pasta tarifleri de yer alıyor.
Dergide yer alan yazıların detaylarını okumak için GÜNEY RÜZGARI Dergisini Simge Süpermarket ve seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz