Güney Rüzgarı 18 Yaşında…

07 Ocak 2014 Salı, 10:38
Güney Rüzgarı 18 Yaşında…

1996 yılında yayın hayatına başlayan Hatay Güney Rüzgârı Dergisi, yerel dergicilikte bir başarı öyküsüne imza atarak, 17 yılını geride bırakıp, 18. Yayın yılına gird.

18 yıllık başarı öyküsünü anlatan Güney Rüzgârı Sahibi Gazeteci Mehmet Ali Solak, “Bu başarı öyküsünün kaynağında, halkımızın tercihi ve güveni yer almaktadır. Zira yerelde dergi çıkarmak kolaydır. Sırtınızı birilerine dayar, her dönemde birilerini övgülere boğarsanız, yayınlanır. Ama akıbetini de sormazsınız. Ancak 17 yıldır sadece sırtınızı okurlarınıza verir ve o dergiyi de aranır hale getirirseniz, onurlu duruşunuzla sadece mutlu olursunuz. Bence insanların sadece paraya değil, onura da ihtiyacı var. Bizim bu duruşumuza olanak sağlayan başta yazarlarımız olmak üzere, okurlarımıza saygılar sunarız. Geçmişten geleceğe esen rüzgâr sloganıyla başlattığımız bu yolda, halkımız varlığımıza izin verdikçe, bizler de var olmaya çaba göstereceğiz” dedi.

Aralık 2013 sayısında “çektiğimiz yükün aydınlığı” yazısıyla Gazeteci Mehmet Ali Solak, 17 yıllık başarı öyküsünü ve sonuçta elde edilen başarıya vurgu yapıyor.

Dergide; Sabahattin Yalkın’ın “özeleştiriye başlangıç”, Adil Okay’ın “Eğitim, Tüccarlara ve Cemaatlere Bırakılmamalı”, Selman Büyükaşık’ın “Yaşamı Sorgulayan Romanlardan; Lizbon’a Gece Treni” başlıklı denemesi, Hüseyin Evcil’in “Sadist bir yönetici”, Süheyl Budak’ın “Dünyanın en eski yemek yazarları”, Yahya Aksoy’un “Türkülerin Dili/ Yüreğimde türküler var” ile Dr. Muhsin Boz’un “Sağlık Grup Başkanları Toplantısı”, Hulusi Atahan’ın “Mt. Magnet” gezi yazısı, H. çiğdem Yorgancıoğlu’nun “Uslu sularda puslu şehir”, Utkun Büyükaşık’ın “Unutma çiçeği”, Kamil Akdoğan’ın“Barış kokusu” şiirleri, Enver Aysever’in sunduğu Aykırı Kumpanya müzikal gösteri izlenimleri ile Cihan Kar, Barışcan Oflazoğlu ile Nihal Aras’ın objektifinden kareler, Hatay’da gelişen haberlerden özetler ve Nurhan Sağlar’ın pasta tarifleri yer alıyor.
Nice 18 Yıllara Güney Rüzgârı…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz