Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Güney Rüzgar’ ı 14. Yılında…

02 Nisan 2010 Cuma, 14:02
Güney Rüzgar’ ı 14. Yılında…

Hatay’da en uzun soluklu yayın hayatını sürdüren ve yer verdiği konularla gündemi belirleyen Güney Rüzgarı Dergisi 123 sayısıyla 14.cü yılını geride bırakarak okurların karşısına çıktı.Geçtiğimiz günlerde en önemli ödüllerden biri olan Altın kalem ödülü’nü alan Güney Rüzgarı Dergisi ödülü manşetine taşıyarak bu gururu okurlarıyla paylaştı.
 
 
Derginin bu sayısında, Dergiyi büyük emeklerle çıkaran Mehmet Ali Solak’ın anlatacak mıyız, Dayanacak mıyız? Makalesi ve Dergisinin Danimarkalı Sanatçı Bente Chrstensen Ernst’in Antakya aşkı, Herkese görev düşüyor eksiler ve artılar, kısa haberler ve zengin yazılarıyla okurların beğenisi topladı. Dergide ayrıca, Dr Muhsin Boz, şair Sabahattin Yalkın, şair Onur Aslan şair Selman Büyükaşık’ın şiirleri dikkat çekiyor. Dergide ayrıca ülkemizi önemli yazarı Burhan Günel’in Ceviz Kızı adlı denemesi de dikkat çeken yazılar arasında yer aldı.
 
Dergi ile görüşlerine başvurduğumuz Gazeteci Mehmet Ali Solak, Güney Rüzgarı dergisini 14 yıldır büyük bir emek ve gururla çıkardıklarını ve bu yolculuğa devam edeceklerini söyledi. Solak Dergiye herkesin sahip çıkmasını isteyerek kentin dergisi olduklarını ve gündemi belirlemeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz