Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Güneş’ten HAMOK’a Ziyaret

29 Eylül 2011 Perşembe, 09:43
Güneş’ten HAMOK’a  Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) üyesi ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Hatay Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) üyeleri ile Hatay Eczacılar Odası’nı ziyaret etti.
Güneş, ziyarette yaptığı konuşmada, Hatay’ın sınır kenti olmasından dolayı önemli bir konuma sahip olduğunu söyledi.
 
 
Antakya’nın göç alamayan fakat bunun yanında ciddi turist çeken bir kent olduğunu belirten Güneş,”Kent planlaması iyi değil. Fakat son zamanlarda yapılan yatırımları da gözlüyorum.
 
 çevre yolu, Adalet Sarayı, parklar yapılmış. Bunlar iyi şeyler yalnız bunlar kentin gerekli ekonomik gelişmesini sağlayan etkenler değil. Antakya’nın genel görünümüne bakıldığı zaman gerek ulaşım, gerek yerleşim, gerek de konut politikası, imar politikası ciddi yanlışlarla dolu.
 
 
 Antakya’nın Büyükşehir yapılanmasına topyekûn geçmesi gerekiyor. Kentte birçok belediye var. Bu ciddi bir ekonomik yük ve bu işin ruhuna aykırı. şehre büyük bir park şart. Antakya’nın ciddi etkili bir yerel yönetime ihtiyacı var.” Dedi.
 
 
Antakya’nın Büyükşehir haline dönüştürülüp bütün çalışmaların tek elden yürütülmesinin kent için çok faydalı olacağını düşündüğünü ifade etti.
 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’a yakın zamanda gelip çadır kentleri ziyaret edeceğinin söz konusu olduğunu belirten Güneş, şimdiye kadar bu kampların kamuya kapalı olduğunu bu ziyaretten sonra bütün basın mensuplarına açılacağını kaydetti.
 
 
Komşu ülke Suriye’de yaşananlara da değinen Güneş; Suriye’de bir iktidarsızlık olduğunu, Fakat batının bu konuyu çok abarttığını, komşu ülke olarak burada yaşanan olaylara kayıtsız kalınamayacağını, burada barışın tesis edilmesinin önemli olduğunu belirterek hükümetin bu konudaki politikasının doğru bulmadığını söyledi.
 
 
Gündemde yer alan Suriye ve Filistin konusu, terör sorunu ve ekonomi ile ilgili açıklamalarda bulunan Güneş, yeni hizmete giren Eczacılar Odası’nın diğer meslek örgütlerinin de kullanımına da açık olacağının kendisine iletildiğini bunun isabetli bir karar olduğunu ifade etti.
 
 
HAMOK Sözcüsü Yahya Hamurcu 1992 yılında 12 odanın bir araya gelmesiyle oluşan bir platform olduklarını kendilerinin bu davetini kırmayan Güneş’e teşekkür ettiklerini kaydetti.
 
 
Ziyarette CHP ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, Merkez ılçe Başkanı Mevlüt Yeşildal, Eczacılar Odası Başkanı Mehmet Gönenç, Harita Mühendisleri Odası Başkanı Muhsin Kuru, Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdullah Korkmaz, ınşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cihat Mazmanoğlu, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Tahsin Hazar hazır bulundu. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz