Gülümseten Turne’nin son durağı Hatay…

17 Aralık 2014 Çarşamba, 11:20

Multipl Skleroz hastalığına dikkat çekmek ve MS’li bireylere yol arkadaşlığı yapmak üzere Novartis -Türkiye MS Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği “Gülümseten Turne” projesi Hatay’a geliyor.

Multipl Skleroz hastalığı konusunda önemli çalışmalar yürüten Novartis ve Türkiye MS Derneği iş birliğiylehayata geçirilen “GülüMSeten Turne” projesi, Türkiye’nin 11 farklı şehrinde yaptığı yolculuğuna bu yıl ki son durağı olan Hatay ile devam ediyor.
MS’li bireylere yol arkadaşlığı yapmak ve onlara en doğru bilgiyi ulaştırmak amacıyla Türkiye’yi dolaşan Gülümseten Turne, 20 Aralık 2014, Cumartesi günü saat 16.00’da Hatay Meclis Kültür Merkezi’nde ücretsiz, halkın katılımına açık olarak sahnelenecek. Etkinliğe, Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’ndan Prof Dr. Taşkın Duman ev sahipliği yapacak.

Proje kapsamında ünlü sanatçılar Dolunay Soysert, Özgür Ozan ve Ferdi Akarnur eşliğinde yapılan skeçlerle, hastalık konusunda önemli bilgiler eğlenceli bir yöntemle aktarılacak. Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, Psikolog Serap Duygulu, Sosyal Güvenlik Uzmanı Prof. Dr. Cem Kılıç ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Nilüfer Cetisli Korkmaz ise kendi uzmanlık alanlarından deneyimlerini paylaşarak, merak edilen soruları yanıtlayacak.

MS’li bireylerin yaşadıklarını içten bir bakış açısıyla canlandıran proje ile beslenmeden egzersize, iş hayatından aileye, psikolojiden sosyal haklara kadar yaşamın çok çeşitli alanlarında MS’li bir bireyin karşılaşabileceği pek çok sorun konusunda uzman görüş ve önerileri aktarılacak. MS ile ilgili merak edilen tüm sorular yanıtlanacak.
Gülümseten Turne,2015 yılında yepyeni durakları ile yolculuğuna devam edecek.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz