Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Gül Konuşmasında Sorunlara Yer Verdi…

12 Eylül 2013 Perşembe, 10:59
Gül Konuşmasında Sorunlara Yer Verdi…

Kısa adı HAGıAD olan Hatay Genç ışadamları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, kısa adı HASıAD olan Hatay Sanayici ve ışadamları Derneği’nin yeni göreve başlayan Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ettiler.
 
HAGıAD Yönetimi, kısa bir süre önce yapılan seçim sonrasında göreve başlayan HASıAD Başkanı Gül ve yeni yönetim kurulu üyelerine nezaket ziyaretinde bulunarak, “Hayırlı olsun” dileğinde bulundular ve başarılar dilediler.
 
Sıcak bir ilgi ile karşılandılar
 
Kurtuluş Caddesinde bulunan HASıAD hizmet binasında gerçekleşen ziyarette, HAGıAD Baş-kanı Aykut özbuğday, Başkan Yardımcısı Aydın Toksöz, Başkan Yardımcısı Mete Ergönül, Basın Sözcüsü Volkan Ekmekçi, üye-Sosyal Aktiviteler Koordinatörü Zekiye çan-kaya ve üye-ıç Faaliyetler Koordinatörü Yusuf Kavak hazır bulundular. HASıAD Başkanı Gülay Gül, Başkan vekili Halit Yağcıoğlu, yönetim kurulu üyeleri Ayhan özat, Murat Kavak ve Nasır Mirioğlu konuklarını sıcak bir ilgi ile karşıladılar. Sıkıntımız kendi yağımızda kavrulmak
 
HAGıAD Başkanı Aykut özbuğday yaptığı açıkla-mada, HASıAD ile dayanışma içinde olmayı ve her zaman aynı amaç doğrultusunda çalışmayı temenni ettiklerini dile getirerek, “Hatay’ın en büyük sıkıntısı, kendi yağında kavruluyor olmasıdır. Hatay’ın bunu aşması gerekmektedir. Bu sıkıntıyı aşabilmesi için, Uluslar arası ticaretin bölgemize el atması gerekir… ıskenderun bu durumu çoktan aştı. Yeni Teşvik yasasıyla ilgili çalışmalar var. Hatay’ın bulunduğu konum, mağduriyet ve ihtiyacı olduğu için bu konu da bastırmak lazım. Aynı zaman da AB Projeleri, Eğitim Projeleri ve Kırsal kalkınma Projeleri Ekonomik ve hizmet olarak araç haline geldi. Bu sevindirici ve demok-ratikleşme konusunda çok olumlu bir unsurdur” dedi.
 
Ciddi  sorunlar var
 
HASıAD Başkanı Gülay Gül yaptığı konuşmada, Hatay’ın yıldızının par-ladığı bir dönem yaşadığına dikkat çekerek, “Hatay’ın çok ciddi sorunları var. Bu sorunlar karşısında ciddi çabalar içine girmek durumundayız. şehrimizde daha güvenilir bir ortamın yaratılması için Ortadoğu krizinin bir an önce çözülmesi gerekmektedir… Hatay’ın alt yapı açısından kalkınması için yeni
imkânlar ve yabancı yatırım-lar sağlamak amacıyla mücadele vermemiz gerek-mektedir. özellikle bölge-nin kalkınması açısından oluşturulan ve finanse edilen bütün projelerin uygulanması Hatay için çok önemlidir” dedi.
 
Sohbet havasında geçti
 
HAGıAD ve HASıAD yönetim kurulu üyelerinin bir araya geldiği nezaket ziyareti sıcak bir sohbet havasında geçti. Ziyaret sırasında yapılan görüşmelerde, genel anlamda Hatay’ın mevcut sorunları ve çözüm yolları üzerinde duruldu.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz