Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Güder’e Veda Ziyareti

03 Ağustos 2011 Çarşamba, 12:37
Güder’e Veda Ziyareti

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili ve Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Durdu Kamuran Güçlü, emekliliği dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’e veda ziyaretinde bulundu. 
 
Güder, ziyarette yaptığı konuşmada, emekliliğe ayrılacak akademisyenlerin törenle uğurlanmasını geleneksel hale getirmek istediklerini, onlara ayrılırken de hak ettikleri değeri verme düşüncesini Dekan vekili Güçlü vesilesiyle ilk olarak gerçekleştirdiklerini ifade etti. 
 
Güçlü’nün, MKü’de 16 yıldır görevini başarıyla sürdüren, bu süreçte 2 dönem rektör yardımcılığı, 2 dönem Ziraat Fakültesi Dekanlığı, 2 dönem üniversiteler Arası Kurul Temsilciliği, ıktisadi ve ıdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekilliği ve son 2 yıldır da Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili görevlerini yürüttüğünü belirten Güder, üniversitenin kuruluş aşamasında park ve bahçelerin yeşil dokusunun planlanması ve organizasyonunda etkin olarak bu işin mutfağında çalışmış, üniversiteye değerli hizmetleri ve katkıları olduğunu kaydetti. 
 
Güder, Güçlü’nün tecrübelerini aktararak moral ve motivasyon yönünden kendilerine katkılar sunacağını, ihtiyaç duydukları anlarda bilgi ve birikimiyle yanlarında olacağına inandığını belirtti. 
 
Prof. Dr. Güçlü ise MKü’de görev yapmaktan son derece mutlu olduğunu, medeniyetler şehrinin ışığı olan üniversiteden ayrılmanın verdiği hüzün ve burukluk içerisinde olduğunu ifade ederek şunları kaydetti: 
 
”Tüm içtenliğimle ifade etmek isterim ki, sizlerin, sizin gibi sevdiğim bir arkadaşımızın, dostumuzun burada Rektör olarak kalması adına son derece mutluyum. Geleceğin parlak üniversitesi olarak üniversitemizin adını duyuracağınıza olan inancım tamdır. Kendimi yine ve her zaman MKü’nün bir personeli, öğretim üyesi olarak görüyorum. Bize yaşattığınız bu mensubiyet duygusuyla her zaman sizin emrinizde, yanınızda ve hizmetinizde bulunacağım.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz