Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Güder’den HAGıAD’A Ziyaret….

30 Ocak 2012 Pazartesi, 09:59
Güder’den HAGıAD’A Ziyaret….

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Hatay Genç ış Adamları Derneğini (HAGıAD) ziyaret etti.     
 
 
HAGıAD Başkanı Aykut özbuğday tarafından karşılanan Güder’e, 1993 yılında kurulan derneğin amacı ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi.     
 
 
özbuğday, derneğin esas arzusunun kente bir takım katkılar sağlamak olduğunu, bu amaçla gençlerin gelişimi için yapılan çalışmalarda üniversite ile işbirliği içinde olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.     
 
Güder ise üniversitelerin toplumların değişimi ve gelişimi için önemli bir itici güce sahip olduğunu vurgulayarak, üniversitede hayata geçirilmeye çalışılan en önemli projelerden birisinin üniversite sanayi işbirliği olduğunu söyledi.
 
 
 
 
2010-2012 yılları arasında Devlet Planlama Teşkilatı tarafından desteklenen Merkezi Araştırma Laboratuvarı Projesi’ni anımsatan Güder, bunun yanı sıra MKü olarak hem ıskenderun, hem de Antakya’da iki farklı yere teknokent kuracaklarını belirtti.
 
 
Danışmanlık hizmetlerinin, piyasa araştırmalarının yapılması, rehberlik faaliyetlerinin yürütülmesi, piyasaya nasıl girilmesi gerektiğiyle ilgili fizibilitelerin yapılması için bir çalışma grubunun oluşturulması gerektiğine işaret eden Güder, bu kapsamda üniversite, sanayi, kamu işbirliği adı altında bir merkezinin kurulacağını kaydetti.      Ziyaret karşılıklı hediyelerin takdimi ve çekinilen toplu fotoğrafla son buldu. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz