Grup Yorum ıçin Greve Gittiler…

06 Mart 2014 Perşembe, 09:12
Grup Yorum ıçin Greve Gittiler…

Antakya Halk Cephesi, Grup Yorum’un “Yurt dışı yasaklarına ve Sanata uygulanan baskılara” karşı başlattığı, açlık grevi eylemine destek vermek amacıyla Antakya parkında bir günlük açlık grevinde bulundular.

Halk Cephesi üyelerine Antakyalı sanatçılardan Barış Atay ve Hilmi Yarayıcı’nın yanısıra halktan da yoğun destek geldi. Antakya’da kurulan Grup Yorum Korosu ve Sanatçı Hilmi Yarayıcı türkülerini bir kez daha Grup Yorum için söylediler.

Yapılan açıklamada,  “AKP, kendisinden olmayan, kendisine muhalif olan tüm sanatçıları hedef alıyor. Tiyatroları kapatıyor, özel tiyatroların ödeneklerini kesiyor, filmlerden desteğini çekiyor, oyuncuları dizilerden çıkarttırıyor, heykelleri yıktırıyor, şarkıları yasaklıyor. Gezi’ye katılan sanatçıları yandaş basınına hedef aldırıyor, linç kampanyaları örgütlüyor, çeşitli bahanelerle gözaltına aldırıyor. Muhalif, devrimci sanatçıları tutuklatıyor ya da şu an Grup Yorum’da olduğu gibi yurt dışına çıkış yasağı koydurarak cezalandırmaya çalışıyor” denildi.

Grup Yorum üyeleri Ali Aracı, Ayfer Rüzgar, Sultan Kavdır ve Seçkin Aydoğan hakkında, çeşitli mahkemeler tarafından “yurt dışına çıkış yasağı” konulduğu belirtilen açıklamada, “Söz konusu mahkemelere defalarca başvuru yapmamıza rağmen bu yasak kaldırılmadı” ifadelerine yer verildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz