Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Göz Göre Göre Geldi…

03 Şubat 2012 Cuma, 09:29
Göz Göre Göre Geldi…

Harbiye’de yıllardır beklenen fakat bir türlü tedbir alınmaması sonucu göz göre göre gelen heyelan vatandaşların yüreğini ağzına getirdi.Antakya’nın gözbebeği, doğal güzellikleriyle insanları büyüleyen ve dünyanın dört bir yanından insanların ziyaret ettiği Harbiye’de yaşanan heyelan vatandaşların yüreğini ağzına getirdi. Yüreklerin ağza geldiği ve harbiye bölgesinin büyük bir tehlike atlattığı olayda herhangi bir can kaybının yaşanmaması tek teselli oldu.Yaşanan heyelan sonrası yol üzerinde oluşan çatlaklardan dolayı yol geçici olarak trafiğe kapatılırken, yol üzerinde oluşan çatlaklar tehlikeni devam ettiğinin de sinyallerini veriyordu.Belediye ekiplerinin olayın gerekleştiği bölgede gerekli trafik ve güvenlik tedbirlerini almasına rağmen, meraklı vatandaşların, güvenlik tedbirlerini hiçe sayarak hayatlarını riske atması ise dikkat çekiciydi. Somut Adımlar Atılmasını BekliyoruzOlay sonrasında bilgilerine başvurduğumuz Harbiye Belediye Başkanı Hikmet Karaali, birkaç ay önce Vali M. Celalettin Lekesiz başkanlığında, beldenin sorunlarının masaya yatırıldığı, harbiye belediye binasında yapılan toplantıda bu tehlikeyi gündeme getirdiklerini belirterek şöyle devam etti:“Bundan birkaç ay önce Vali Lekesiz Başkanlığında, tüm kurum yetkilerinin katıldığı ve beldemizin sorunlarının gündeme getirildiği toplantıda, şelale Bölgesinde ortaya çıkabilecek bir heyelan tehlikesini gündeme getirdik fakat toplantıya katılan Devlet Su ışleri (DSı) yetkilisi, bir takım çalışmalar yaptıklarını ve şelalelerin olduğu alanda heyelan tehlikesi olmadığını söyledi.
 
 
Yaşadığımız bu tehlikeli olay bizlere ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. öneli olan bundan sonra neler olacağı. çünkü tehlike devam etmektedir. Heyelanın meydana geldiği bölgede trafik akışını geçici olarak durdurduk.
 
 
Bundan sonrasında, yetkililerin sözde değil, somut adım atmalarını bekliyoruz” dedi.Heyelan nedeniyle su şebekesinde hasar meydana geldiğini kaydeden Karaali, bazı bölgelere bir müddet su verilemeyeceğini söyledi. Hüseyin Bozok

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz