Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Gönül Bahçesinde Bir Gezinti…

06 Ocak 2012 Cuma, 09:13
Gönül Bahçesinde Bir Gezinti…

Aksoy, “amaç; insanı insan kılmak ve bilgi ile yüceltmekti, eğer insan, insan olarak kalmazsa nice yıkımlar, savaşlar, zulümler, ve haksızlıklar olur. Dünya yaşanır olmaktan çıkar, düşmanlıklar çoğalır. Savaşlar nice acılar getirir”
 
 
Yazar Safaeddin Aksoy ”Gönül bahçesinde bir gezinti” adlı kitabını Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Antakya şube Binası’nda düzenlenen kokteylle sanatseverlere ve basına tanıttı.
 
 
Tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, kitapta iyi ve erdemli insan olmanın önemi üzerinde durduğunu dile getiren Aksoy, “dünya ve yaşam ancak iyi ve erdemli insanlarla güzelleşebilir.  ınsan olmadan, toplumsal yaşam olmadan yaşamın bir anlamı yoktur.
 
Bence her şeyin başı insandır bu yüzden insana muhabbet cana muhabbet gerekir” dedi.Tüm kitaplarında amacının, ‘insanı insan kılmak ve bilgi ile yüceltmek olduğunun altını çizen Aksoy, “Eğer insan, insan olarak kalmazsa nice yıkımlar, savaşlar, zulümler, ve haksızlıklar olur. Dünya yaşanır olmaktan çıkar, düşmanlıklar çoğalır. Savaşlar nice acılar getirir.” şeklinde konuştu.
 
 
Savaşa karşı olmanın, daima barışı savunmanın bir erdem olduğunu kaydeden Aksoy konuşmasının devamında, Dünyanın neresinde olursa olsun savaşa karşı barışın savunulması için herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini, çünkü insanlığın gelişimi ve daha yaşanılır bir dünya için barışa ihtiyaç olduğunu söyledi.”
 
Aksoy, insanlara ve halklara barış, sevgi, hoşgörü ve dostluğun yakıştığını, kitaplarında da insan yüreğine ve duygularına seslendiğini bildirerek, kitaplarının hakka ve insana hizmet ettiğini kaydetti.
 
 
Kokteyle, TYS Hatay ıl Temsilcisi Mehmet Karasu, Ehli-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Ali Yeral ve sanatseverler katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz