Gönenç; Defne ilçe Başkanlığına devam…

30 Kasım 2015 Pazartesi, 20:18

DEFNE İLÇE BAŞKANI MEHMET GÖNENÇ, YENİDEN SEÇİLDİ

Geçtiğimiz hafta sonunda Cumhuriyet Halk Partisi Defne ilçe örgütünün 1. Olağan Kongresi yapıldı. Seçime, mevcut ilçe Başkanı Mehmet Gönenç tek aday olarak katıldı ve yeniden CHP Defne ilçe Başkanlığına seçilmek üzere güven tazeledi. Kongre sonrası tebrikleri kabul eden Mehmet Gönenç birlik ve beraberlik mesajları verdi.

MEHMET GÖNENÇ, yeniden Başkan seçildi,16 kişilik İl Yönetimi ile 127 kişilik İl Delegasyonu belirlendi. Kongre’ye; Milletvekili Hilmi Yarayıcı, eski Milletvekilleri Fuat Çay, Refik Eryılmaz,  Hasan Akgöl ile M. Ali Ediboğlu yanı sıra, kalabalık bir partili topluluğu katıldı.

CHP  Defne İlçe Kongresi  dün yapıldı ve yeni Yönetim Kurulu üyeleri belirlendi. CHP’nin Defne ilçesindeki birinci olağan kongresinde Mehmet Gönenç yeniden başkan seçildi.

Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi Bedircan Düğün Salonu’ndaki CHP İlçe Kongresi’ne ilgi büyüktü. Milletvekili Hilmi Yarayıcı ile eski Bakan ve Milletvekili Fuat Çay, 24. Dönem Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl ile M. Ali Ediboğlu yanı sıra, bazı ilçe başkanları, partili seçilmişler ile kalabalık bir partili grubun katıldığı Defne İlçe Kongresi’nde okunan Faaliyet Raporu ve Bütçe’de; 30 Kasım 2013 tarihinde ilk yönetim kurulu toplantısının yapıldığı, 2 yılda 14’ü olağanüstü, toplam 118 yönetim kurulu toplantısı yapıldığı, gelir ile giderlerin denkleştirildiği, parti yönetiminin şeffaf bir yönetim tarzı ile toplumun tüm kesimlerine açık tutulduğu kaydedildi.

Parti Yöneticisi Hasan Akbaht’ın okuduğu faaliyet raporunda, ayrıca, partinin girdiği ilk seçimde % 82 oy aldığı, 32 meclis üyeliğinin tamamını kazandığı, 30 Mart BŞB seçimlerinde % 94’lük oy oranı ile Türkiye rekoru elde edildiği hatırlatıldı. CHP’nin, defne ilçesinde kadın ve gençlik kollarını kurarak toplumun her kesimine ulaşmayı başardığım ve bugün gelinen noktada; Cumhurbaşkanlığı Seçimi, Yerel ve Milletvekili Genel Seçimleri’nde, Defne ilçesinde en yüksek Türkiye oy oranının ele edildiğine vurgu yapıldı.

CHP İlçe Kongresi’nde konuşan Milletvekili Hilmi Yarayıcı da, cihatçı çetelere yardım ve yataklık eden Türkiye’nin, Suriye’de toplu katliamlara neden olduğunu öne sürdü. Halen, Türkmen maskesi adı altında bölgedeki çapulculara yardım edilmeye devam edildiğini söyleyen Hilmi Yarayıcı, AKP’nin cihatçı çetelere yardım ederek ülke içinde ve dışında katliamlar yaptırdığını öne sürdü.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönelmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün, gazetecilik görevlerini yaparken tutuklandıklarını da konuşmasında dile getiren, Milletvekili Hilmi Yarayıcı, halka karşı görevini yerine getirenlerin, haksızca ve hukuksuzca hürriyetlerinin ellerinden alındığı ülkede, faşist yönetimle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

CHP Defne İlçe Kongresi’nde yeniden seçilen İlçe Başkanı Mehmet Gönenç de konuşmasında,  katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile tüm toplum katmanlarına ulaşmaya çalıştıklarını söyledi ve CHP’nin her şeye karşın ezilen halkın umudu olmak zorunda olduğunu, AKP’nin ülkeyi savaşa sürüklemeye çalışırken de partililerin CHP’yi umut haline getirip iktidara taşımaları gerektiğini bildirdi.

CHP Defne İlçe Kongresi’nde, daha sonra blok liste ile seçimlere gidilmesi kabul edildi ve seçimlere tek liste ile gidildi. Seçimler sonunda, CHP’nin Defne İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu: Mehmet Gönenç, Hasan Akbaht, Ece Altunay Önal, Mustafa Aslanyürek, Cüneyt Bağdadioğlu, Süleyman Çetin, Emsel Çolak, Sabahattin Eskiocak, Hikmet İstanbullu, Murat Karataş, Refik Koca, Mehmet Nafile, Ozan Öfkeli, Elvan Şahutoğlu, Ali Kemal Yeşiloğlu, Ayhan Yıldız, Hüseyin Cahit Yusufoğlu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz