Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Gökhan Zan’dan Savaş’a Ziyaret

27 Haziran 2012 Çarşamba, 17:56
Gökhan Zan’dan Savaş’a Ziyaret

“Hatayspor’un şampiyonluğunda büyük emeği bulunan Antakya Belediye Başkanımıza teşekkür ve nezaket ziyaretinde bulunmak istedim. Ayrıca yetiştiğim, ekmeğini yediğim, formasını onurla taşıdığım Hatayspor’un 2.lige lige çıkmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Hatayspor daha üst liglerde bulunabilecek ekipler arasında yer alıyor. Hatayspor’un daha üst liglerde kalabilmesi için gerekli olan kapasite bu kentte mevcuttur.”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Aslen Antakyalı olan, Hatayspor’un yetiştirdiği Galatasaray’lı oyuncu Gökhan Zan, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
 
 
 
Tatilini geçirdiği Antakya’da ziyeretlerde bulunan Zan ziyarette yaptığı açıklamada, “Hatayspor’un şampiyonluğunda büyük emeği bulunan Antakya Belediye Başkanımıza teşekkür ve nezaket ziyaretinde bulunmak istedim. Ayrıca yetiştiğim, ekmeğini yediğim, formasını onurla taşıdığım Hatayspor’un 2.lige lige çıkmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hatayspor daha üst liglerde bulunabilecek ekipler arasında yer alıyor. Hatayspor’un daha üst liglerde kalabilmesi için gerekli olan kapasite bu kentte mevcuttur.” dedi.
 
 
 
Osman çalgın’ın vefatından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren futbolcu Zan, “Hatayspor çatısı altında yıllarca alt yapı sorumluluğunda bulunan ve bizlerin yetişmesinde büyük emeği geçen Osman Hocamı rahmetle anıyorum. Hocamın adını yaşatan ve adına futbol turnuvası düzenleyen Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
 
 
 
Antakya’ya her gelişinde farklı bir görüntü ile karşılaştığını kaydeden futbolcu Zan, “Antakya’nın gelişmesine, güzelleşmesine, büyümesine Başkanımızın hizmetleri vesile oluyor. Bunu başaran Başkanımız Lütfü Savaş’a Antakyalı olarak teşekkürü bir borç bilirim. Başkanımızın ayrıca spora ve sporcuya verdiği değeri yakından izliyor ve takdir ediyoruz.” dedi.
 
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Milli futbolcu ve aynı zamanda Galatasaray Futbol Takımı oyuncusu Gökhan Zan’ın nezaket ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Antakyalı olduğunu hiçbir zaman unutmayan ve belli zaman aralıklarında fırsat bularak şehrimize gelen Gökhan kardeşimiz, hemşehrilerimizin kıvanç kaynağıdır. Sportif alanlarda yaptığımız hizmetlerle tüm uğraşımız ve amacımız yeni Gökhan Zan’lar yetiştirmek ve Milli takımlarımıza sporcu kazandırmaktır. Hatayspor alt yapı sorumlusu olarak yıllarca görev yapan ve kendini futbola adayan, değerli büyüğümüz rahmetli Osman çalgın hocanın adını anmak ve unutmamak için festival etkinlikleri programı içinde yer alan Erhan Aksay Futbol Turnuvası’nın adına ekleme yaparak Erhan Aksay-Osman çalgın Futbol Turnuvası adını verdik.” dedi.
 
 
 
Geçtiğimiz günlerde genel kurulu yapılarak yeni oluşan Hatayspor yönetim kuruluna görevlerinde başarılar dileyen Başkan Savaş, “ Hatayspor’un daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Temennimiz Hatayspor’un ve ilimizde yer alan diğer kulüplerin çatısı altında Gökhan Zan gibi sporcuların yetişmesi ve Antakya’yı en iyi şekilde temsil etmeleridir. Bu kentte yetişip meşhur olan sayısız insanımız var. Bunların Antakya’ya sahip çıkması ve sık sık ziyarette bulunmaları şehrimizin gelişmesinde olumlu yönde büyük etki olacağını düşünüyorum.” dedi.
 
 
 
Ziyarette Gökhan Zan, Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a üstünde ‘Lütfü Savaş’ ismi yazılı Galatasaray Forması’nı hediye etti. Başkan Savaş, hediyeden dolayı Gökhan Zan’a teşekkür ederek, “Ben Hataysporluyum ama senin hatırına bu formayı giyerim” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz