Girişken;Öğrencilerimizin hayalindeki kurum olacağız…

07 Ocak 2015 Çarşamba, 13:48

KÜLTÜR TEMEL LİSESİ Türkiye de ilk Lansmanını 29 Aralık’ta Anemon Otel’de, 3 Ocak’ta Antakya Erol Bilecik Kongre Merkezi’nde, 4 Ocak’ta Samandağ Belediyesi nikah Salonu’nda yaptı.
Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali GİRİŞKEN; “Vizyonumuz nitelikli hizmet anlayışıyla öğretmen, veli ve öğrencinin hayalindeki kurum olmaktır. Misyonumuz öğrenciyi Bilgi, Beceri ve yeteneği doğrultusunda hayata hazırlamaktır. Ödevsiz okul projesi ile öğrenci eve ödev götürmeyecek, Okulda yaptırılıp takip edilecek. «Kültür’lü olan kazanır» sloganını hep kullandık. Aynı misyonumuzu okullarımızda da sürdürmek için biz hazırız.” Şeklinde konuştu.
Veli ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda Kültür Temel Lisesinin ayrıcalıkları tanıtıldı.
Eğitimde dönüşümün ilk adımı Antakya’da atıldı…
Kültür Dershaneleri, 36 yıllık dershanecilik ve eğitim deneyimini lise eğitimine aktararak “Kültür Temel Liseleri” olarak eğitim sistemine yeni boyut kazandırmak üzere Hatay’da ilk adımı attı. Eğitimde dönüşümün ilk adımını Antakya’da atan KÜLTÜR TEMEL LİSELERİ, Antakya Samandağ’daki okullarında akıllı bir eğitim modelini uygulayacağını da duyurdu.
Antakya Anemon Otel’de bu amaçla bir toplantı gerçekleştirildi. Hatay Milletvekilleri M. Ali Ediboğlu ve Hasan Akgöl, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile Milli Eğitim yetkilileri ve diğer davetlilerin katıldığı toplantıda Kültür Temel Liseleri kurucusu Ali Girişken, eğitimdeki birikimlerini dönüşüm sürecine yansıtmak için kendilerine özgü bir proje geliştirdiklerini; hem dershane hem okul modeliyle öğrencilere daha faydalı bir eğitim sistemi sunacaklarını söyledi.
Konuklara, konuşması sırasında bu yola çıkmalarının asıl nedeninin, nitelikli hizmet anlayışı ile öğretmenin, velinin ve öğrencinin hayalindeki lider kurumu olmak olduğunu söyleyen Ali Girişken, bundan ötürü de eğitim sitemindeki büyük değişiklikler yaratacak olan Kültür Temel Liselerine birlikte “Merhaba” demek üzere bir araya geldiklerini anlattı.
Toplantıya katılan Kültür Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ahmet Sait Yurtseven, Kültür Eğitim Koordinatörü Salim Ünsal da sunumlarında, yeni eğimi ve öğretim dönemiyle birlikte akıllı tahta, Akıllı Eğitim gibi araçlarla akıllı öğrenme modelini de hayata geçireceklerini söylerken, “Kültür Temel Liseleri’nin ‘Hem Okul Hem Dershane’ eğitimi stratejisiyle, öğrencilerimizi üniversiteye bir adım önde hazırlayacağız” mesajı verdiler.
Törene Kültür Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı İsmail Şilan da katıldı. Toplantıda Milletvekilleri Ediboğlu ve Akgöl ile Antakya Belediye Başkanı Kimyeci de görüşlerini açıkladı, ardından konulara kokteyl ikramında bulunuldu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz