Girişken: Teşvik desteği için başvurun…

16 Ağustos 2015 Pazar, 23:28

Kültür Temel Liseleri kurucusu sevilen eğitimci Ali Girişken, Dershanelerin tamamen kapandığına vurgu yaptı ve öğrenci velilerine ‘Teşvik Desteği’ konusunda başvuru yapmaları için uyardı.

Antakya ve Samandağ ilçelerindeki ‘Özel Kültür Liseleri’ kurucusu Ali Girişken, eğitim dünyasında ve kamuoyunda eksik ya da yanlış bilinen lise birinci sınıf öğrencilerine Teşvik Desteği ile ilgili konuda açıklamada bulunurken, tüm velileri bu desteği alma konusunda başvuru yapmaya davet etti. Girişken, “Çocuğunuz ister resmi okulda ister özel okulda olsun tamamı teşvik desteği için başvurabilir” hatırlatması yaptı.

Okul Müdürü Ahmet Hamdi Ayda ile birlikte düzenlediği bilgilendirme toplantısında, lise eğitimin önemine değinen Özel Kültür Liseleri kurucusu Ali Girişken, lise döneminin; çocuğunun kişiliğini, gelecekte ilgileneceği alanı, nasıl bir sosyal çevreye sahip olacağını, dünya vatandaşı olup olmayacağı, sıradan bir insan mı yoksa seçkin bir birey mi olması yolunu açan önemli bir eğitim kademesi olduğunu belirtti.

Özel Kültür Liseleri kurucusu Ali Girişken, Kültür Temel Liseleri’nin ülkedeki binlerce lisenin aksine, farklı bir eğitim modeli uygulayacağının altını çizerek şöyle devam etti: “Eğitimdeki 36 yıllık birikimimizi dönüşüm sürecine yansıtmak için, kendimize özgü bir proje geliştirdik. Hem okul,  hem de üniversiteye hazırlama modeliyle, öğrencilerimize daha faydalı bir eğitim sistemi sunacağız. Okul eğitimini alırken, aynı zamanda 4 yıl boyunca üniversiteye hazırlık sisteminde öğrencilerimiz, başarıya daha kolay ulaşacaklar. Yeni eğitim ve öğretim dönemiyle birlikte akıllı tahta, akıllı eğitim gibi araçlarla Akıllı Öğrenme Modelini de hayata geçireceğiz. Kültür Temel Liseleri olarak, ‘hem okul hem üniversiteye hazırlık’ şeklinde yürüteceğimiz eğitim stratejisiyle, öğrencilerimizi üniversiteye bir adım önde hazırlayacağız” ifadesinde bulundu.

Kültür Temel Liseleri’nin lise düzeyinde farkındalık oluşturma adına iddialı şekilde yola çıktığını söyleyen Ali Girişken, yıllığı 7000 TL dolayındaki ücretle, her ailenin çocuğunu özel okula gönderebileceğini, 09.30 ile 15.30 arasındaki eğitim-öğretim sonrası öğrencinin okulda 2 saat daha kalarak dersini tekrar edeceğini evde ödev yapmaya gerek kalmayacağını belirtti.

Evde ödev yapma alışkanlığını tamamen kaldırdıklarını söyleyen Ali Girişken, lise birinci sınıfta okuyacak, ister devlet okulu ister özel okul olsun, herkesin teşvikten faydalanabileceğine dikkat çekti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz